logo white

instagram facebook youtube  location telegram
Безкоштовна консультація:
Тел/Viber/WApp/Telegram
+38 (098) 364-65-09
Ліпофілінг обличчя

Ліпофілінг обличчя


 
 
➤ тривалість операції: до 1 години
➤ наркоз: загальний (газовий або внутрішньовенний)
➤ стаціонар: 1 доба
➤ видима реабілітація: до 14 днів
➤ на роботу можно через 3 дні
➤ огляди: в проміжку від 5 до 10 днів після операції
➤ операцію проводить пластичний хірург Валентин Зиков, стаж понад 20 років

Безкоштовна консультація

Write a comment

Ліпофілінг (заповнення жиром) обличчя - це корекція овалу обличчя за допомогою пересадки власної жирової тканини пацієнта з однієї зони в іншу за допомогою ін'єкцій. Найчастіше коригується зона підборіддя, вилиць, щік, зони під очима, скроней.

Реконструкция нижней челюсти жиром и липосакция шеи. 2 часа после начала операции профиль
Реконструкция нижней челюсти жиром и липосакция шеи. 2 часа после начала операции
Реконструкция нижней челюсти жиром и липосакция шеи. 2 часа после начала операции фас

Фото: Реконструкція нижньої щелепи жиром і ліпосакція шиї. 2 години після початку операції

ПЕРЕЙТИ В ГАЛЕРЕЮ РОБІТ ДО І ПІСЛЯ

Завдяки процедурі ліпофілінгу (або як його ще називають ліпографтінгом - пересадка жиру) можна вирівняти контури обличчя, прибрати асиметрію, заповнити «порожнечі» під очима. Ця операція допомагає усунути ряд естетичних недоліків: опущення брів, нечіткий контур нижньої щелепи, «брилі», а також збільшити вилиці, підборіддя.

Коли потрібно зробити точкову пластичну корекцію певної зони обличчя – метод ліпофілінгу є оптимальним.

Скроневий ліфтинг та ліпофілінг обличчя - фото до та після

Фото: Скроневий ліфтинг та ліпофілінг обличчя - до та після

Показання до ліпофілінгу


З віком з'являються атрофічні зміни у м'яких тканинах, що є причиною утворення зморшок та складок. Обличчя набуває втомленого і виснаженого вигляду. У таких випадках ін'єкції власних жирових клітковин дають чудову можливість відновити втрачені обсяги і не тільки.

Ліпофілінг допомагає усунути велику кількість косметичних та естетичних недоліків:

Ринопластика з корекцією спинки та кінчика носа, ліпофілінг підборіддя, вилиць та нососльозної борозни
Ринопластика з корекцією спинки та кінчика носа, ліпофілінг підборіддя, вилиць та нососльозної борозни
  • Заповнення слізних борозен
  • Усунення носогубних складок
  • Корекція форми підборіддя та зони вилиць
  • Моделювання контуру губ
  • Корекція овалу обличчя
  • Естетична корекція вікових змін рук та обличчя
  • Корекції втягнутих рубців
  • Вирівнювання нерівностей після ліпосакції
  • Коррекція грудей
  • Збільшення сідниць
  • Поліпшення контурів гомілок та стегон, виправлення кривизни ніг.

Як проходить операція


Тривалість операції: до 1 години

Наркоз: загальний (газовий чи внутрішньовенний)

Суть ліпофілінгу полягає в тому, що у пацієнта робиться забір жирової тканини в місцях з її надлишком і пересаджується в зони, де жиру недостатньо. Цей процес можна розбити на 3 етапи:

  1. Забір жиру. З різних зон з достатньою кількістю підшкірного жиру, наприклад, стегон або живота, за допомогою спеціального шприца забирають певну кількість жирового шару. Голка такого шприца (канюлі) має заокруглення, тому ушкодження нервів та великих кровоносних судин не відбувається.

  2. Обробка жирової тканини. На даному етапі отримана субстанція піддається обробці - її очищають від фракції крові та знеболювальних препаратів, які забезпечують анестезію.

  3. Введення очищеного жиру. Найбільш тривала частина процедури полягає у поступовому введенні отриманої жирової тканини тонким шаром у зони обличчя або тіла, що потребують корекції (підшкірні, міжм'язові простори). Потім на зроблені розрізи накладаються шви, після чого процедуру ліпофілінгу можна вважати завершеною.

Ліпофілінг підборіддя, нижньої щелепи та ринопластика - До та Після

Фото: Ліпофілінг підборіддя, нижньої щелепи та ринопластика - До та Після

При ліпофілінгу чужий жир не використовується через величезний ризик відторгнення та можливих ускладнень. Пересаджується лише власний, правильно підготовлений жир пацієнта.

Переваги ліпофілінгу:


  • Жирова (адипозна) тканина - багате джерело стовбурових клітин, яке перевершує інші тканини в організмі за їх кількістю. Тому в результаті ліпофілінгу крім корекції об'ємів, яких бракує, можна спостерігати явне поліпшення якості тканин: текстура і колір шкіри стають більш рівними, зменшуються рубці. Ще один плюс цього методу — покращення не лише області ін'єкції жиру, але й тієї області, з якої його забирали.

  • Перевагою ліпофілінгу перед контурною пластикою є безпека. Крім того, немає потреби в регулярному додаванні жиру.

Реабілітація


Відразу після оперативного втручання пацієнт прямує до палати для спостереження та перебуває у стаціонарі під наглядом лікарів 1 добу. У міру відходження від анестезії може проявитися дискомфорт і біль в області забору та введення жирових тканин. Це нормальний процес, дискомфорт і біль поступово проходять.

Збільшення підборіддя жиром - До та Після
Збільшення підборіддя жиром - До та Після

Післяопераційні набряки та синці— проходять протягом 2-х тижнів. Виразність залежить від обсягу та зони проведення маніпуляцій. Можна використовувати косметику, що маскує, і носити сонцезахисні окуляри.

Післяопераційні шви та місця проколів потребують догляду до повного загоєння.

Спорт та фізичне навантаження. Протягом 4-х тижнів після операції забороняється займатися спортом та перенапружуватися.

Огляди. У проміжку від 5 по 10 день після операції

За тиждень після процедури ліполіфтингу, коли повністю проходить набряклість тканин - можна спостерігати помітний ефект. Через 2 місяці відбувається повне відновлення пересаджених тканин, введений жировий шар проростає капілярами і починає отримувати необхідне харчування.

Ліпофілінг є мінімальною за ризиком і малотравматичною процедурою, але вона протипоказана пацієнтам з цукровим діабетом та порушеним кровопостачанням, тому що при таких захворюваннях жирові клітини гинуть при пересадці.

Який відсоток жиру приживається після пересадки?


Ще 10 років тому на конференціях з пластичної хірургії були дуже активні дискусії з приводу %% приживлення жиру: одна частина хірургів стверджувала, що приживається близько 10-20%, друга — близько 50%, третя — до 70%. І кожен з них насправді мав рацію. Проблема була в тому, що методика забору та введення жиру у кожного лікаря є різною.

Ліпофілінг здається досить простою пластичною операцією, на перший погляд, але насправді процес пересадки жиру має БАГАТО НЮАНСІВ, які згодом впливають на відсоток приживленого жиру:

  1. Неправильний забір жиру. Якщо ввести занадто багато розчину на стадії ліпосакції (що робить забір жиру легшим та з меншою кількістю крові), то відсоток жирових клітин на мл введеного компонента буде набагато меншим, відповідно і результат приживлення гірший.

  2. Використання центрифуги після забору жиру. Зараз не рекомендується використання центрифуги, бо вона відділяє жирові клітини (адипоцити) від стовбурових клітин, які опиняються на дні разом із розчином і потім зливаються, що теж веде до того, що відсоток приживлення менший.

  3. Після забору жиру і поміщення його в контейнер дуже важливо його перемішати! Якщо цього не зробити жир ділиться на фракції причому швидко, буквально за 2 хвилини він уже стоїть фрагментований: вгорі - олія, у середині – жирові клітини, внизу – кров. Наприклад, якщо медсестра, яка подає готовий набраний шприц лікареві, набрала одну порцію з дна, де буде кров, а другу порцію набрала з серединки, де багато жирових клітин, то природно результат після введення 1-ї порції буде практично непомітний.

  4. Болюсне введення. Якщо ввести жир товстою канюлею, болюсно, то вийде велика кулька і природно буде великий відсоток жирових клітин, які просто не контактують з живою тканиною і тому не можуть прижитися. Жир потрібно вводити мікропорціями, та ще й тоненькою канюлею, це дуже кропітка робота. Тоненька мілімітрова канюля робить мікроканали і з кожним проходом ми вводимо не більше 1/20 від одного кубика. Уявіть різницю 1/20 від кубика або відразу 10 кубиків при болюсному введенні. Часто грішать болюсним введенням лікарі, які "одним махом" роблять кілька операцій (наприклад ринопластика + ліпоскульптура), щоб заощадити час.


Ліпофілінг зони під очима, щік і вилиць
Ліпофілінг зони під очима, щік і вилиць

Кінцевий результат

Приживлений жир є вже й через місяць після ліпофілінгу. Але є частина жирових клітин, які ще не прижилися так само добре. Весь обмінний процес та приживлення та утилізації зруйнованого жиру закінчується вже до 6-ти місяців і тоді ми можемо бачити кінцевий результат. Що стосується ліпофілінгу обличчя, то результат можна побачити навіть раніше, тому що там добре кровопостачання та невеликі обсяги введення, а ліпофілінг сідниць – не раніше 6-ти місяців.

З моєї практики в середньому приживається 50% жиру, тому при ліпофілінгу потрібно навмисне вводить надлишок жиру, більше ніж необхідно, враховуючи, що обсяг жиру зменшиться.

У доказ ефективності ліпофілінгу можу сказати, що у Бразилії та Колумбії – це операція №1. Пацієнткам (часто ще в юному віці, тому що немає провисання шкіри) роблять забір жиру з талії по колу і вводять у сідниці в середньому по 1-1,5 л в кожну. І через 2-3-4 роки ніхто не каже, що сідниці сильно зменшилися. Якби жир так масово не приживався — давно вже відмовилися б від цієї методики. Але є й незадоволені пацієнти, яким жир вводився або не якісно, ​​або був навпаки перебір (коли введено якісно та багато), це дві основні проблеми ліпофілінгу.

Я перерахував далеко не всі технічні нюанси ліпофілінгу. Всі ці штрихи дуже впливають на кінцевий результат. На жаль, не всі лікарі правильно витримують технологію, як наслідок – різний результат навіть за умови однаково введених обсягів. Звідси й історії незадоволених пацієнтів про неприживлення жиру, бугристість тощо. Ліпофілінг у наш час одна з найбільш затребуваних операцій як самостійна, так і доповнення. Усі топові пластичні хірурги світу вже давно користуються цією методикою.

Інші зони ліпофілінгу

Це процедура корекції форми молочної залози за допомогою власної жирової тканини пацієнтки. Ліпофілінг грудей є найбільш ефективним способом відновлення молочної залози після видалення ракової пухлини, тому що дає можливість уникнути чужорідних штучних матеріалів. За допомогою ліпофілінгу можна ефективно відновити форму грудей при інтенсивному курсі схуднення, виправити явну асиметрію грудей, надати красивішу форму.

Подробнее

Сутність такої операції полягає у введенні очищених жирових тканин у підготовлені попередньо мізерні розрізи в складках під і між сідницями. Жирові тканини беруться зі стегон, живота, боків, а також нижньої частини спини і вводяться в строго розрахованій кількості.

У такий спосіб створюється правильна форма сідниць відповідно до заздалегідь підготовленого ескізу. Тривалість цієї процедури триває не більше години.

Подробнее

Це процедура, яка допомагає омолодити кисті рук. Руки часто видають вік, незважаючи на молоде обличчя та гарну шию. Вени, сухожилля та інші анатомічні частини рук стають помітнішими через підшкірно-жирову тканину, яка з віком зменшується. Креми та інші косметичні продукти підтримують зовнішній вигляд шкіри, але не можуть впливати на підшкірно-жировий шар. Тому заповнення жиром є чудовим ефективним методом боротьби з віковими змінами кистей рук.

Подробнее

Популярні питання та відповіді про ліпофілінг

Чи існує ризик того, що жир не приживеться?

Це більше стосується техніки введення. Здатна прижитися тільки та жирова тканина, яка знаходиться поруч з живими тканинами. Якщо жир введений болюсом, наприклад, 10 кубиків в одну точку, в результаті все що торкається живих тканин - приживеться, центральна частина жиру, яка не має контакту до живих тканин - утилізується організмом як щось чужорідне. Тому дуже важливо "розкласти" жир для максимального контакту з живими тканинами. Його не можна вводити просто болюсом

Чи можна пересадити собі жир іншого пацієнта, наприклад, родича?

Ні, не можна. Все-таки ваші ДНК відрізняються і буде конфлікт, імунна система буде відторгати чужий жир

Як поводиться пересаджений жир з часом? Чи не мігрує?

Доведено, що ліпофілінг покращує якість тканин, з жиру видобувається максимальна кількість стовбурових клітин. Жир, який прижився, повністю інтегрується в зони введення. Тому боятися, що вам ввели щось чужорідне - не варто. Там будуть судини, сполучна тканина - це ваша тканина, яка має анатомічну структуру абсолютно здорових тканин

В яких зонах жир приживається краще?

Є зони, в яких жир дійсно приживається краще. Це зони з меншою рухливістю тканини (спинка носа, вилиці, скроні, брови, орбіта) і чим кращій кровообіг, тим більший відсоток жирової тканини приживеться. У підборідді приживається 30-40%. Також відмінно жир приживається в сідницях. Дуже погано приживається жир в губах, що не більше 10% і в зоні кілець Венери

Чи можна жиром збільшити губи, зробити ліпофілінг губ?

Губи - це дуже рухлива зона. Тому вводити жир в губи майже безглуздо. По-перше, він там погано приживається, по-друге, жир за рахунок своєї плинності розмиває контур губ, спотворюючи їх лінії і форму

Чим краще коригувати нососльозну борозну: жиром або філлерами?

Ліпофілінг для нососльозки однозначно краще. Колір жиру має колір шкіри, він не просто створює форму і заповнює, він ще додає красивіший світлий колір шкіри під очима

Що краще для збільшення підборіддя: жир або імплант?

Це все індивідуально і залежить від анатомічних даних пацієнта. Імплант для підборіддя має досить широкі вусики фіксації, незалежно від розміру та проекції імплантів. Якщо у пацієнтки трохи не вистачає обсягу в підборідді і їй поставлять імплант, то вийде широкувате підборіддя за чоловічим типом. Це недолік імплантів. Імплант дасть хороший результат, якщо підборіддя зовсім не виражене. А ось для мікро-корекцій - жир або філлер краще

Ціни на ліпофілінг

Назва послуги
Ціна, євро
Ліпофілінг  
Ліпофілінг 1 зона (якщо робиться лише 1 чи 2 зони, то ціна рахується 750 euro за зону) 750
Ліпофілінг всього обличчя (щоки, вилиці, підочноям. обл., скроні тощо) 2000
Ліпофілінг грудей від 3000
Ліпофілінг сідниць (залежить від кількості зон забору жиру: якщо з 4-х зон, то ціна 4500 євро, з 6-ти - 6000 євро) 4500-6000

 

ПОДИВИТИСЬ ПОВНИЙ ПРАЙС-ЛИСТ ПОСЛУГ

Пластичний хірург Валентин Зиков

Автор контенту – пластичний хірург Валентин Зиков

  • Практикуючий хірург з 1998 року
  • Проводжу понад 500 операцій на рік
  • Лауреат 21 загальнонаціональної програми "Людина року"
  • Оперую в медичному центрі Aurismed (Варшава, Польща)

Український державний медичний університет ім. А.А. Богомольця. м. Київ КЛ 012758. Спеціальність – лікувальна справа. Диплом спеціаліста від 24 червня 1993 р.Київська медична академія післядипломної освіти. Спеціалізація – нейрохірургія. Сертифікат спеціаліста від 26 червня 1997 р.Національний медичний університет ім. А.А. Богомольця. Спеціалізований курс - пластична та реконструктивна хірургія. 01 жовтня - 30 листопада 2012 рКиївська медична академія післядипломної освіти. Спеціалізація – хірургія. Сертифікат спеціаліста від 15 червня 2016 р.

Напишіть питання тут ...
Войти при помощи
Задать вопрос как гость
Вопрос загружается... The comment will be refreshed after 00:00.

Будьте першим, хто залишив коментар.

 

instagram  facebook  youtube   telegram

Безкоштовна консультація

* обов'язкові до заповнення