logo white

instagram facebook youtube  location telegram
Запис на консультацію:
Тел/Viber/WApp/Telegram
+38 (098) 364-65-09
Запис на безкоштовну консультацію:
viber whatsapp1 telegram

Наркоз

24 лютого 2020 14 травня 2022 1924 5 хв.

!Перед операцією обов'язково проводиться консультація з анестезіологом!

Наркоз (загальна анестезія, "медикаментозний сон" або загальне знеболювання) - це стан сну, викликаний введенням медикаментів з втратою свідомості і больової чутливості.

На консультаціях я періодично чую, що пацієнти відчувають страх не скільки перед самою пластичною операцією, скільки перед наркозом. У минулі часи цей страх справді був небезпідставним. Але в наш час ситуація змінилася: сучасні препарати працюють набагато м'якше. Зараз анестезіологи готують «коктейль» з декількох препаратів, і кількість кожного строго дозується і повністю контролюється.

Досвідчений кваліфікований анестезіолог-реаніматолог, високотехнологічне наркозно-дихальне обладнання та використання сучасних, безпечних препаратів гарантують високу якість наркозу, мінімізацію ризиків і комфортний стан пацієнта після проведення загальної анестезії.

Безпечні види наркозу

Під час проведення пластичних операцій, які потребують загальну анестезію, ми використовуємо передові види наркозу: газовий наркоз або внутрішньовенний.

Газовий наркоз

При газовому наркозі ми використовуємо сучасний інгаляційний анестетик Севоран® (Sevorane), який виробляється у Великобританії. Основний інгредієнт препарату - севофлуран надає анестетіческій ефект.

Даний вид "медикаментозного сну" проводиться виключно зі штучною вентиляцією легенів , коли за пацієнта дихає апарат. Пацієнту через рот в трахею встановлюється інтубаційна трубка, яка створює надійне герметичне з'єднання між легкими пацієнта і апаратом ШВЛ. З її допомогою здійснюється подача кисню і парів снодійного - інгаляційного анестетика. Як це відбувається пацієнт не знає, не пам'ятає і не відчуває, так як в цей момент він глибоко спить і знаходиться під дією знеболювальних препаратів. Відключення від апарату відбувається таким же чином. Тому більшість пацієнтів взагалі не пам'ятають про те, що у них була в роті трубка.

Газовий наркоз з Севораном практично не впливає на гемодинаміку, повністю керований і забезпечує безперервний контроль глибини загальної анестезії. Севофлюран зберігає свою ідентичність в організмі з утворенням шкідливих речовин і абсолютно нетоксичний. Під дією препарату пацієнт швидко засинає, а після припинення його подачі практично відразу ж прокидається.

Протипоказання: підвищена чутливість до севофлурану; генетична схильність до розвитку злоякісної гіпертермії.

Внутрішньовенний наркоз

Сучасний гіпнотик Пропофол Ліпуро (виробництво Німеччина) вводиться внутрішньовенно в комплексі зі знеболювальними препаратами.

Propofol Lipuro - препарат нового покоління. Це снодійний препарат, який застосовується для підтримки пацієнта в стані загальної анестезії і вводиться внутрішньовенно. Пропофол не є алергеном, не викликає побічних ефектів. Це один з кращих варіантів наркозу, який використовується в світі.

Вже через 1-2 хвилини після введення препарату настає загальна анестезія.

Даний препарат легко керований: за допомогою спеціального обладнання відбувається безперервна подача препарату для підтримки загального наркозу. Через 5 хвилин після припинення подачі препарату пацієнт пробуджується і швидко приходить до тями. Пропофол швидко виводиться з організму.

Протипоказання: непереносимість яєчного білка і продуктів соєвого походження

Таблиця порівняння видів наркозу

  Газовий наркоз з Севораном Внутріш. наркоз с Пропофолом
Необхідність інтубації (штучної вентиляції легенів)  обов'язково  не обов'язково
Час настання сну 20-30 сек 30-40 сек
Керованість препарату висока висока
Вплив на гемодинаміку відсутній відсутній
Відновлення свідомості і фізико-моторних функцій швидке швидке
Кумуляція (накопичення в організмі) відсутня відсутня
Поява нудоти, запаморочення після виходу з наркозу рідко рідко
Час виходу з анестезії після припинення подачі препарату 15-20 хв 5-7 хв
Виведення препарату з організму швидке швидке
Ризик токсичності для органів пацієнта низький низький

Що робить лікар анестезіолог-реаніматолог?

Головне завдання лікаря анестезіолога-реаніматолога - стежити за тим, щоб пластична операція проходила безболісно і безпечно для пацієнта.

Як проходить консультація з анестезіологом

 • За 3-4 дні до пластичної операції анестезіологу передаються результати аналізів і обстежень пацієнта (Список передопераційних аналізів), які він уважно вивчає

 • Первинна консультація являє собою докладну бесіду про стан і особливості здоров'я пацієнта, хронічних захворювань, з'ясування скарг, і складання анамнезу. На підставі цих даних підбирається склад і дозування знеболювальних препаратів

 • Лікар розповідає як правильно підготуватися до операції та видає пацієнтові інструкцію (пам'ятку)

Анестезіолог-реаніматолог супроводжує пацієнта в день операції:

 • перед самою операцією проводить огляд і премедикацію (введення лікарських препаратів, що полегшують проведення подальшої анестезії)

 • після поміщення пацієнта на операційний стіл, анестезіолог проводить знеболювання і постійно стежить за показаннями приладів і самопочуттям пацієнта

 • після закінчення пластичної операції анестезіолог стежить за виходом оперованого з наркозу і його станом. Після його схвалення — пацієнта переводять в палату під нагляд медперсоналу

Питання та відповіді про наркоз

Чи не прокинуся я під час операції?

Ні, це виключено. Крім того, що доктор розраховує дозування препаратів індивідуально, під час проведення самого наркозу йде постійний моніторинг глибини наркозу, самопочуття і життєвих показників пацієнта як за допомогою сучасної апаратури, так і з боку анестезіолога. Оперований знаходиться під повним контролем.

Чому пластичні хірурги не рекомендують робити операції під місцевою анестезією?

 1. По-перше, при місцевій анестезії потрібно бути готовим що введення самого анестетика — хвороблива процедура.
 2. По-друге, хоч під час операції пацієнт під місцевою анестезією, як і під загальною, теж не відчуває болю, але все-таки знаходиться в стані дискомфорту і нервує. Якщо людина нервує — у нього різко скаче тиск, що може привести до зайвих крововтрат, гематом і формування грубого рубця.
 3. По-третє, місцева анестезія не дає можливості повністю розслабити тканини й створити всі умови для тонкої хірургічної роботи з ними

У наш час пластичні операції проводять під місцевою анестезією або з економії, або при відсутності можливості провести якісний загальний наркоз.

Відгук пацієнта про наркоз

Відгук моєї пацієнтки про наркоз з Пропофолом @murzilkatube

 • Отзыв о Пропофоле Липуро часть 1
 • Отзыв о Пропофоле Липуро часть 2

   

  instagram  facebook  youtube   telegram

  Бесплатная консультация

  * обязательны к заполнению