logo white

instagram facebook youtube  location telegram
Запис на консультацію:
Тел/Viber/WApp/Telegram +38 (098) 364-65-09
Тел +38 (050) 837-41-55
Запис на безкоштовну консультацію:
viber whatsapp1 telegram

Підтяжка грудей

Write a comment

Підтяжка грудей або мастопексія - пластична операція по корекції форми грудей, що дозволяє усунути її опущення, встановити потрібну висоту грудей і розташування сосків і ореол на молочній залозі.

Підтяжка грудей або редукційна маммопластика - дуже хороша і відпрацьована операція. Якщо задуматися, то висота грудей і сосків - дуже точний показник молодості тіла. Іноді і груди правильної форми і розмір не найменший, але якщо вона знаходиться нижче "потрібного місця", то це відразу значно змінює враження. Тому підтяжка грудей дуже омолоджує пропорції тіла.

Підтяжка грудей з імплантом 240 мл круглий

Фото: Підтяжка грудей з імплантом 240 мл круглий. Компресійна білизна дає більше слідів ніж шов. 1 місяць після операції

Показання до мастопексії. Птоз і його причини

Основним показанням до мастопексії є птоз, який полягає в опусканні молочних залоз. При цьому спостерігається порушення природних структур підтримки грудей, яке може статися з таких причин:

 • в результаті різкого схуднення і постійних коливань ваги;
 • гормональні та вікові зміни в організмі жінки;
 • виношування малюка і годування груддю;
 • зловживання шкідливими звичками, що викликає втрату еластичності шкіри;
 • занадто великий розмір грудей;
 • неправильно підібрана нижня білизна.

За допомогою пластичної операції бюсту повертаються привабливі форми і пружність.

Види мастопексії

Підтяжка грудей без використання імплантів

Підтяжка грудей без застосування імплантів полягає у видаленні певних ділянок розтягнутої шкіри і формуванні нових форм бюста за допомогою переміщення ареоли і сосків. Вона може здійснюватися кількома видами технік, найпопулярніші з них:

 • Періареолярний мастопексия, яка проводиться через кругової розріз в районі ареоли. Спосіб підходить для птозу 1-го ступеня при якому спостерігаються незначна деформація грудей.
 • вертикальна підтяжка використовується при порушенні форми грудей 2-го ступеня і виконується з розрізами навколо ареоли і по вертикалі від ареоли до складці під грудною залозою. Таку схему ще називають "чупа-чупс", так як візуально лінії розрізів за формою нагадують обрис відомої цукерки.
 • якірна (Т-подібна) підтяжка є модифікацією вертикальної мастопексії, при якій додається третій горизонтальний розріз під грудьми. Показана при великій деформації 3-го ступеня.
види підтяжки грудей

Від себе хочу додати: я найчастіше використовую техніку "чупа-чупс". Вона дає хороший підйом залози, переміщаючи соски на будь-яку висоту. На відміну від періалярной підтяжки, загоєння навколо ареоли при "чупа-чупс" завжди краще, тому що менше натяг шкіри навколо ареоли. Тому шов тонше, він не розширюється з часом як при звичайній періалярной підтяжки.

Періалярная підтяжка при уявній простоті, мало кому підходить. Наприклад, при великих грудях з імплантами або без, після висічення навіть невеликого фрагмента шкіри і ушивання по кільцю, веде до дуже великого натягу тканин, що втягує ареолу вниз і формує грубий і широкий рубець. Тому періалярную підтяжку я роблю при мінімальних корекціях, що не обтяженою залозі, і при високому положенні сосків.

Підтяжка грудей типу чупа-чупс або якірна дозволяє посікти набагато більше тканин, легко перемістити соски на будь-яку висоту. При цьому навантаження розтягування тканин лягає на вертикальний шов, а ареола шиється без натягу, що дозволяє отримати значно менші шрами. Що стосується вертикального шраму, то як не дивно мабуть через збіг з лініями Лангера, він виходить самим малопомітним в хірургії грудей за умови якісного пошарового ушивання. Мій досвід показує, що найпомітнішою зміною є не вертикальний шов або шов під грудьми, а шов навколо ареоли, і саме там при великих натягу формується не симпатична картина.

Підтяжка грудей з ліпофілінгом через 1 місяць

Фото: Підтяжка грудей без імплантів в поєднанні з ліпофілінгом (жир введений в зону пушап). Міні абдомінопластика. 1 міс після операції

ПЕРЕЙТИ В ГАЛЕРЕЮ РОБІТ ДО І ПІСЛЯ

Редукційна маммопластика

При надмірній вазі і занадто великому розмірі бюста рекомендована редукційна маммопластика. Ця операція спрямована на зменшення грудей, допомагає прибрати зайве навантаження на хребет і відчуття дискомфорту. При цьому видаляються не тільки розтягнуті ділянки шкіри, але також жирова тканина і частина молочних залоз.

Підтяжка з імплантами

Підтяжка грудей "чупа-чупс" з перенесенням ареоли вгору і одномоментною установкою імплантів 300 мл круглий Евросілікон

 Підтяжка грудей "чупа-чупс" з перенесенням ареоли вгору і одномоментною установкою імплантів 300 мл круглий Евросілікон. 17 днів після операції, ще видно сліди від компресійної білизни і набряки. Згодом шви будуть зникати

Підтяжка з використанням імплантів дає можливість кардинально реконструювати форму і збільшити бюст на кілька розмірів, а також скоротити довжину швів. Наявність імплантів дозволяє надати грудям юну пружність і сексуальну форму. Цей метод рекомендований після різкого схуднення або припинення грудного вигодовування, коли великі молочні залози занадто деформуються і для відновлення колишньої форми недостатньо власної тканини. При підтяжці досить використовувати імпланти маленьких обсягів.

Як проходить операція з підтяжки молочних залоз

Мастопексію проводять під загальним наркозом. За часом процес займає в середньому дві години. Як і перед іншими видами операції пацієнт проходить повне обстеження і здає необхідні аналізи. Успіх результату хірургічного втручання залежить від підготовчого етапу з моделюванням майбутньої форми грудей і виборі техніки виконання поставлених завдань.

Для цього на область грудей наноситься маркування з точним розрахунком всіх відстаней, відміткою місць надрізів і точок, які визначають нове положення ареоли і сосків. Отримана таким чином схема стане путівником пластичного хірурга, згідно з яким буде виконуватися операція. Хірург робить необхідні надрізи, видаляє зайві тканини і формує нові форми. Після закінчення процесу акуратно накладаються шви.

красивий шов при підтяжки грудей

Протипоказання до мастопексії

Підтяжка грудей протипоказана в наступних випадках:

 • протягом одного року після годування грудьми;
 • онкозахворювання, мастопатія та наявність пухлин;
 • інфекції та загострення хронічних захворювань;
 • проблеми згортання крові;
 • пацієнтам з цукровим діабетом;
 • проблеми з серцем, судинної і ендокринної системами.

Реабілітаційний період

Після операції кілька днів пацієнт проводить в стаціонарі. Поки виходить наркоз не можна їсти і пити, рекомендується постільний режим. Можливі больові відчуття і набряклості зникають протягом тижня. При необхідності пацієнтам призначають знеболюючі препарати і антибактеріальну терапію. Під час реабілітації забороняється піднімати тяжкості, ходити в сауну і тренажерний зал. У період до трьох тижнів обов'язково використання спеціальної компресійної білизни.

Шви після редукційної мамопластики через 1,5 міс
Шви після редукційної мамопластики по типу "чупа-чупс" через 1,5 міс. Через рік вони стають набагато меньші

Шви після підтяжки грудей

На жаль, підтяжка грудей без висічення шкіри та інших тканин просто не можлива. А будь-яке висічення - це шви. Щоб шви зробити максимально акуратними і малопомітними згодом, я застосовую сучасну технологію склеювання шва. Для маркетингового виверту таку техніку називають "безшовна", хоча це гра слів, насправді шви є, але вони всередині і не виходять на поверхню, а поверхневий шар склеюється спеціальним клеєм. При зшиванні застосовуються тонкі нитки, що розсмоктуються. Такий варіант не вимагає зняття швів і дає мінімальні сліди після операції.

Чи можна замінити підтяжку грудей установкою імплантів великого розміру?

Так, установка імплантів великого розміру можлива, але тільки при НЕВЕЛИКОМУ ступеню птозу і хорошому стані тканин. Таке рішення допоможе уникнути вертикальних рубців, яких багато дівчат дуже бояться і налаштовані категорично. Але у такого варіанту є і мінуси: великий імплант під впливом сили тяжіння може в майбутньому спровокувати опущення грудей.

Я особисто віддаю перевагу в такій ситуації підтяжці грудей (якірній або вертикальній), але в той же час я поважаю думку пацієнта. Якщо пацієнт погано налаштований на рубці, то можна обійтися установкою імплантів, але потрібно бути готовим до того, що груди з часом почнуть птозуватися.

Якщо все-таки прийнято рішення ставити імплант без підтяжки, тоді важливо дотриматись наступних моментів:

 1. Не рекомендую ставити імпланти розміром більше 450 мл. Оптимальним рішенням у даній ситуації буде установка імплантів B-lite, які на 30% легше своїх аналогів

 2. Необхідно суворо стежити за вагою, виключаючи різкі перепади

 3. При будь-яких фізичних навантаженнях - обов'язково надягати хорошу підтримуючу білизну

Ці заходи допоможуть мінімізувати опущення грудей, але не зможуть повністю зупинити процес - фізику не обдуриш.

На консультації ми детально з пацієнтами обговорюємо всі плюси і мінуси варіантів пластики грудей і, виходячи з естетичних уподобань пацієнтки і її вихідних параметрів, вибираємо оптимальний варіант.

Ціни на підтяжку грудей в Києві, Україні

Назва операції Ціна
Підтяжка грудей без імпланта 5 000 євро
Підтяжка грудей з імплантами Polytech, Eurosilicone, Motiva або Mentor  6 000* євро
Підтяжка грудей з полегшеними імплантами B-lite від Polytech з мікрополіуретановим покриттям Microthane 7 000* євро
Підтяжка грудей з ліпофілінгом 6 000 євро
Редукційна маммопластика 4000 - 6000 євро

*Вартість імплантів  та компресійна білизна включені в ціну

ПОДИВИТИСЬ ПОВНИЙ ПРАЙС-ЛИСТ ПОСЛУГ
Пластичний хірург Валентин Зиков

Автор контенту – пластичний хірург Валентин Зиков

 • Практикуючий хірург з 1998 року
 • Проводжу понад 500 операцій на рік
 • Лауреат 21 загальнонаціональної програми "Людина року"
 • Оперую в клініках Denysenko та Adonis (Київ, Україна)

Український державний медичний університет ім. А.А. Богомольця. м. Київ КЛ 012758. Спеціальність – лікувальна справа. Диплом спеціаліста від 24 червня 1993 р.Київська медична академія післядипломної освіти. Спеціалізація – нейрохірургія. Сертифікат спеціаліста від 26 червня 1997 р.Національний медичний університет ім. А.А. Богомольця. Спеціалізований курс - пластична та реконструктивна хірургія. 01 жовтня - 30 листопада 2012 рКиївська медична академія післядипломної освіти. Спеціалізація – хірургія. Сертифікат спеціаліста від 15 червня 2016 р.

Напишіть питання тут ...
Войти при помощи
Задать вопрос как гость
Вопрос загружается... The comment will be refreshed after 00:00.

Будьте першим, хто залишив коментар.

 

instagram  facebook  youtube   telegram