logo white

instagram facebook youtube  location telegram

Працюємо у звичайному режимі!

Безкоштовна консультація:
Тел/Viber/WApp/Telegram
+38 (098) 364-65-09
підтяжка грудей

Підтяжка грудей


 
➤ тривалість операції: до 2 годин залежно від складності
➤ наркоз: загальний (газовий чи внутрішньовенний)
➤ доповнення: грудні імпланти або жир
➤ стаціонар: 1-2 доби
➤ реабілітація: 2-3 місяці
➤ перельоти: через 7 днів
➤ контрольний огляди: через 1 тиждень, 1 місяць, 6 місяців та через 1 рік
➤ операцію проводить пластичний хірург Валентин Зиков, досвід понад 20 років

Безкоштовна консультація

1 Comment

Що таке мастопексія?

Підтяжка грудей або мастопексія - пластична операція по корекції форми грудей, що дозволяє усунути її опущення, встановити потрібну висоту грудей і розташування сосків і ореол на молочній залозі. Найчастіше до цієї операції жінки вдаються після пологів та грудного вигодовування.

Підтяжка грудей або редукційна маммопластика - дуже хороша і відпрацьована операція. Якщо задуматися, то висота грудей і сосків - дуже точний показник молодості тіла. Іноді і груди правильної форми і розмір не найменший, але якщо вона знаходиться нижче "потрібного місця", то це відразу значно змінює враження. Тому підтяжка грудей дуже омолоджує пропорції тіла.

Показання до мастопексії. Птоз і його причини

Основним показанням до мастопексії є птоз, який полягає в опусканні молочних залоз. При цьому спостерігається порушення природних структур підтримки грудей, яке може статися з таких причин:

 • в результаті різкого схуднення і постійних коливань ваги;
 • гормональні та вікові зміни в організмі жінки;
 • виношування малюка і годування груддю;
 • зловживання шкідливими звичками, що викликає втрату еластичності шкіри;
 • занадто великий розмір грудей;
 • неправильно підібрана нижня білизна.

За допомогою пластичної операції бюсту повертаються привабливі форми і пружність.

Методи підтяжки грудей

Підтяжка грудей полягає у видаленні певних ділянок розтягнутої шкіри та формуванні нових форм бюста за допомогою переміщення ареоли та сосків. Вона може здійснюватися такими видами технік:

Періареолярна мастопексія

Проводиться через розріз довкола ареоли. Спосіб підходить для птозу 1-го ступеня, при якому спостерігається незначна деформація грудей.

Вертикальна підтяжка

Використовується при порушенні форми грудей 2-го ступеня і виконується з розрізами навколо ареоли і по вертикалі від ареоли до складці під грудною залозою. Таку схему ще називають "чупа-чупс", так як візуально лінії розрізів за формою нагадують обрис відомої цукерки.

Якірна (Т-подібна) підтяжка

Є модифікацією вертикальної мастопексії, при якій додається третій горизонтальний розріз під грудьми у субмамарній складці. Показана при великій деформації 3-го ступеня.

види підтяжки грудей

Від себе хочу додати: я найчастіше використовую техніку "чупа-чупс". Вона дає хороший підйом залози, переміщаючи соски на будь-яку висоту. На відміну від періалярной підтяжки, загоєння навколо ареоли при "чупа-чупс" завжди краще, тому що менше натяг шкіри навколо ареоли. Тому шов тонше, він не розширюється з часом як при звичайній періалярной підтяжки.

Періалярная підтяжка при уявній простоті, мало кому підходить. Наприклад, при великих грудях з імплантами або без, після висічення навіть невеликого фрагмента шкіри і ушивання по кільцю, веде до дуже великого натягу тканин, що втягує ареолу вниз і формує грубий і широкий рубець. Тому періалярную підтяжку я роблю при мінімальних корекціях, що не обтяженою залозі, і при високому положенні сосків.

Підтяжка грудей типу чупа-чупс або якірна дозволяє посікти набагато більше тканин, легко перемістити соски на будь-яку висоту. При цьому навантаження розтягування тканин лягає на вертикальний шов, а ареола шиється без натягу, що дозволяє отримати значно менші шрами. Що стосується вертикального шраму, то як не дивно мабуть через збіг з лініями Лангера, він виходить самим малопомітним в хірургії грудей за умови якісного пошарового ушивання. Мій досвід показує, що найпомітнішою зміною є не вертикальний шов або шов під грудьми, а шов навколо ареоли, і саме там при великих натягу формується не симпатична картина.

Підтяжка грудей з імплантом 240 мл круглий: фото до та після

Фото До і Після: Підтяжка грудей та збільшення круглим імплантом 240 мл. Компресійна білизна дає більше слідів, ніж шов. 1 місяць після операції

ВСІ ФОТО ДО І ПІСЛЯ ПІДТЯЖКИ ГРУДЕЙ

Редукційна маммопластика

При надмірній вазі і занадто великому розмірі бюста рекомендована редукційна маммопластика. Ця операція спрямована на зменшення грудей, допомагає прибрати зайве навантаження на хребет і відчуття дискомфорту. При цьому видаляються не тільки розтягнуті ділянки шкіри, але також жирова тканина і частина молочних залоз.

Операція зі зменшення залози аналогічна за своїм виконанням мастопексії, відмінність лише в тому, що завдання мастопексії - підтягнути груди, а редукційна маммопластика має на увазі і зменшення та підтяжку в комплексі. Тому доступи та лінії розрізів у них ідентичні.

Підтяжка грудей з імплантами або ліпофілінгом

Якщо у пацієнтки шкіри багато, а молочної залози дуже мало – у такому разі груди потрібно наповнювати. Як би при підтяжці груди не натягувалися, внутрішня порожнеча псуватиме вигляд. Виходить пустуватий верхній полюс (все, що вище за соска). У такому разі рекомендую доповнити підтяжку імплантами або ліпофілінгом (збільшення жиром).

Вертикальная подтяжка груди

Фото: Вертикальна підтяжка "lollipop" з переносом ареоли вгору та одномоментною установкою імплантів 300 мл круглий Євросилікон. 17 днів після операції, ще видно сліди від компресійної білизни та набряку. Згодом шви зникатимуть

Підтяжка з використанням імплантів дозволяє кардинально реконструювати форму і збільшити бюст на кілька розмірів, а також скоротити довжину швів. Наявність імплантів дозволяє надати грудям юну пружність та гарну форму. Цей метод рекомендований після різкого схуднення або припинення годування груддю, коли великі молочні залози занадто деформуються і відновлення старої форми недостатньо власної тканини.

Підбір імплантів при підтяжці грудей сильно відрізняється від звичайного, бо при підтяжці навіть з маленьким імплантом виходять великі груди, ніж при звичайній маммопластиці. Тому при мастопексії достатньо використовувати імпланти маленьких об'ємів для ефекту підтягнутих грудей.

Як проходить операція з підтяжки молочних залоз

 • Підготовка до операції. Як і перед іншими видами операції пацієнт проходить повне обстеження та здає необхідні аналізи (список аналізів)
 • Вибір техніки. Успіх результату хірургічного втручання залежить від підготовчого етапу з моделюванням майбутньої форми молочних залоз та вибором техніки виконання поставлених завдань. Для цього на область грудей наноситься маркування з точним розрахунком усіх відстаней, позначкою місць надрізів та точок, що визначають нове положення ареоли та сосків. Отримана таким чином схема стане путівником пластичного хірурга, згідно з яким виконуватиметься операція
 • Наркоз. Мастопексію проводять під загальним наркозом. Ми використовуємо найбезпечніший вид анестезії - внутрішньовенний з Пропофолом (докладніше про наркоз)
 • Хід операції. Хірург робить необхідні надрізи, видаляє зайві тканини та формує нові форми згідно з передопераційною розміткою. Після закінчення процесу акуратно накладаються шви
 • Час операції. За часом процес займає в середньому дві години

красивий шов при підтяжки грудей

Протипоказання до мастопексії

Підтяжка грудей протипоказана в наступних випадках:

 • протягом одного року після годування грудьми;
 • онкозахворювання, мастопатія та наявність пухлин;
 • інфекції та загострення хронічних захворювань;
 • проблеми згортання крові;
 • пацієнтам з цукровим діабетом;
 • проблеми з серцем, судинної і ендокринної системами.

Реабілітаційний період

 • Після пластики пацієнт проводить у стаціонарі 1-2 дні. Поки виходить наркоз не можна їсти та пити, рекомендується постільний режим.
 • Можливі больові відчуття та набряклості зникають протягом тижня. При необхідності пацієнтам призначають знеболювальні препарати та антибактеріальну терапію.
 • Під час реабілітації забороняється піднімати ваги, ходити в сауну та тренажерний зал.
 • У період до трьох тижнів обов'язково використання спеціальної компресійної білизни.
 • Шви після підтяжки грудей. Підтяжка грудей без висічення шкіри та інших тканин не можлива, а будь-яке висічення має на увазі шви. Щоб шви зробити максимально акуратними та малопомітними з часом, я застосовую сучасну технологію склеювання шва. Для рекламного прийому таку техніку називають "безшовна", хоча це гра слів, насправді шви є, але вони всередині і не виходять на поверхню, а поверхневий шар склеюється спеціальним клеєм. При зшиванні застосовуються тонкі нитки, що розсмоктуються. Такий варіант не вимагає зняття швів та дає мінімальні сліди після операції.

Чи можна замінити підтяжку грудей установкою імплантів великого розміру?

Так, установка імплантів великого розміру можлива, але тільки при НЕВЕЛИКОМУ ступеню птозу і хорошому стані тканин. Таке рішення допоможе уникнути вертикальних рубців, яких багато дівчат дуже бояться і налаштовані категорично. Але у такого варіанту є і мінуси: великий імплант під впливом сили тяжіння може в майбутньому спровокувати опущення грудей.

Я особисто віддаю перевагу в такій ситуації підтяжці грудей (якірній або вертикальній), але в той же час я поважаю думку пацієнта. Якщо пацієнт погано налаштований на рубці, то можна обійтися установкою імплантів, але потрібно бути готовим до того, що груди з часом почнуть птозуватися.

Якщо все-таки прийнято рішення ставити імплант без підтяжки, тоді важливо дотриматись наступних моментів:

 1. Не рекомендую ставити імпланти розміром більше 450 мл. Оптимальним рішенням у даній ситуації буде установка імплантів B-lite, які на 30% легше своїх аналогів

 2. Необхідно суворо стежити за вагою, виключаючи різкі перепади

 3. При будь-яких фізичних навантаженнях - обов'язково надягати хорошу підтримуючу білизну

Ці заходи допоможуть мінімізувати опущення грудей, але не зможуть повністю зупинити процес - фізику не обдуриш.

На консультації ми детально з пацієнтами обговорюємо всі плюси і мінуси варіантів пластики грудей і, виходячи з естетичних уподобань пацієнтки і її вихідних параметрів, вибираємо оптимальний варіант.

Ціни на підтяжку грудей 

Назва операції Ціна
Підтяжка грудей без імпланта 5 000 євро
Підтяжка грудей з імплантами Polytech, Eurosilicone, Motiva або Mentor  6 000* євро
Підтяжка грудей з полегшеними імплантами B-lite від Polytech з мікрополіуретановим покриттям Microthane 7 000* євро
Підтяжка грудей з ліпофілінгом 6 000 євро
Редукційна маммопластика 4000 - 6000 євро

Консультація пластичного хірурга безкоштовно

У вартість операції включені всі витрати: анестезія, перебування у стаціонарі (палата, харчування, wifi, медикаментозне лікування, перев'язки), огляди. Оплата в грн за курсом у день операції

*Вартість імплантів  та компресійна білизна включені в ціну

ПОДИВИТИСЬ ПОВНИЙ ПРАЙС-ЛИСТ ПОСЛУГ

Пластичний хірург Валентин Зиков

Автор контенту – пластичний хірург Валентин Зиков

 • Практикуючий хірург з 1998 року
 • Проводжу понад 500 операцій на рік
 • Лауреат 21 загальнонаціональної програми "Людина року"
 • Оперую в клініці Adonis (Київ, Україна)

Український державний медичний університет ім. А.А. Богомольця. м. Київ КЛ 012758. Спеціальність – лікувальна справа. Диплом спеціаліста від 24 червня 1993 р.Київська медична академія післядипломної освіти. Спеціалізація – нейрохірургія. Сертифікат спеціаліста від 26 червня 1997 р.Національний медичний університет ім. А.А. Богомольця. Спеціалізований курс - пластична та реконструктивна хірургія. 01 жовтня - 30 листопада 2012 рКиївська медична академія післядипломної освіти. Спеціалізація – хірургія. Сертифікат спеціаліста від 15 червня 2016 р.

 

Часто задавані питання

Что лучше: подтяжка груди с имплантом или с липофилингом (жиром)?

Это все индивидуально. Если пациентка очень худенькая, то однозначно имплант. Хотя худенькие тоже бывают разные. Если именно самой железы много, то можно сделать и без импланта, если железы мало - то нужно ставить имплант или искать жир. Жир обычно есть на боках и пояснице, из этих мест можно набрать хотя бы 200, 300, а иногда и 400 мл жира. Этого достаточно, чтобы немного заполнить верхний полюс и сделать форму более красивой

Можно ли избежать опущения груди после родов?

Я обычно даю такие рекомендации: следить за весом и стараться не набирать во время беременности более 8-10 кг; носить поддерживающее белье, особенно при занятиях спортом; систематически делать упражнения для грудных мышц; держать осанку; не загорать топлес

Возможно ли кормление грудью после подтяжки молочных желез?

Да, возможность грудного вскармливания после подтяжки груди сохраняется. Проблемы могут возникнуть тогда, когда сама ареола смещается сильно вверх, тогда возможен перегиб молочных протоков и соответственно ухудшение оттока молока

Какой имплант лучше ставить при подтяжке груди: анатомический или круглый?

При подтяжке груди форма импланта вторична. Дело в том, что у пациента своих тканей настолько много, что они перекрывают любую форму импланта. И анатомический, и круглый имплант выглядят практически одинаково и оба ближе к анатомической форме. Поэтому предоставьте этот выбор доктору, который сможет более объективно подобрать вам форму и размер.

Відгуки моїх пацієнток про підтяжку грудей

 • Отзыв Анастасии

  Очень добрый, открытый и заботливый доктор! Валентин Анатольевич вернул мне красоту груди после грудного вскармливания, а вместе с этим и уверенность в себе. Доктор всегда открыт к общению. Ни разу не игнорировал мои многочисленные сообщения в месенджер с кучей вопросов))) приятно было ощущать поддержку доктора и его уверенность в хорошем результате. Процесс заживления уже позади, шовчики практически незаметны, а форма груди просто потрясающая. Могу смело рекомендовать Валентина Анатольевича как талантливого хирурга и просто хорошего человека!
 • Отзыв Татьяны

  Сделать подтяжку груди я решила после рождения 3 го ребенка. После 3 кратного кормления от груди почти ничего не осталось. В общем якорная подтяжка с имплантами в исполнении Валентина Анатольевича - это было самое верное решение в моей жизни. Доверилась своей интуиции и она меня не подвела. Низкий поклон таким врачам, как Валентин, врачам которые "находятся на своём месте"
 • Отзыв Насти

  После резкого похудания на 25 кг , моя большая красивая грудь превратилась в 2 обвисших мешочка. Так как своих тканей было достаточно доктор пердложил подтянуть грудь без имплантов. Чтобы верх груди выглядел более наполненным добавили еще жира, получилась подтяжка с липофилингом. Реабилитация прошла гладко , на второй день я уже водила машину. Спорт ограничила на 2 месяца. Прошло уже 5 месяцев после операции и швы посветлели и выровнялись , дальше будет еще лучше
 • Отзыв Lexy

  Дорогой Валентин Анатольевич! Вы просто волшебник! Еще до операции не раз читала, что Зыков, помимо профессионализм а, обладает отличнейшим эстетическим вкусом. Как я теперь согласна с этим! Моя новая грудь - это просто шедевр: и размер, и форма! Обе груди симметричные, соски на одном уровне, шовчики аккуратные. Просто ювелирная работа!! Спасибо огромное за Ваши золотые руки!
 • Отзыв Ольги

  Я никогда не была сторонницей пластических операций, но после кормления грудью поняла что другого способа вернуть груди прежнюю форму - нет. А красивой хочется быть всегда! Я решилась на увеличение груди+подтяжка. Очень долго выбирала хирурга, пока знакомая не посоветовала Зыкова Валентина Анатольевича и сразу после консультации я поняла, что поиски мои закончились и я нашла хирурга, которому могу полностью довериться. Спасибо Вам, Валентин Анатольевич, за такой прекрасный результат. Грудь выглядит намного лучше, чем была даже перед кормлением. Вы были абсолютно правы по поводу размера имплантов и я рада что послушала Вас. Я снова чувствую себя уверенной и желанной. Теперь буду рекомендовать Вас всем подругам, а мамочки из нашего клуба уже попросили Ваши контакты)

  Всі відгуки

  Напишіть питання тут ...
  Войти при помощи
  Задать вопрос как гость
  Вопрос загружается... The comment will be refreshed after 00:00.
  • Этот комментарий не опубликован.
   Anna Цапик · 06/20/2022
   Доброго дня,чи являється мастопатія(в минулому)зараз не турбує,абсолютним протипоказом до підтяжки?
   • Этот комментарий не опубликован.
    Доктор Зыков · 06/21/2022
    Доброго дня! Ні, мастопатія не є протипоказанням. Більшості дівчат можна поставити такий діагноз більшою чи меншою мірою

   

  instagram  facebook  youtube   telegram

  Безкоштовна консультація

  * обов'язкові до заповнення