logo white

instagram facebook youtube  location telegram
Безкоштовна консультація:
Тел/Viber/WApp/Telegram
+38 (098) 364-65-09
Запис на безкоштовну консультацію:
viber whatsapp1 telegram
Працюємо у звичайному режимі!

Інтерв'ю для журналу Vogue

23 березня 2017 05 лютого 2022 1201 6 хв.

Секрети пластичного хірурга

Нейрохірург, пластичний хірург Валентин Зиков розповів vogue.ua про тренди в пластичної хірургії, про те, з чим до нього приходять пацієнти - і, що головне, - з чим вони залишаються в результаті.

Говорити про тренди в пластичної хірургії, з одного боку, дивно: медицина - це не мода, де все змінюється двічі на сезон. Разом з тим, не можна заперечувати: стандарти краси змінилися. На подіумах все більше моделей з нестандартною зовнішністю; рамки статі стираються; більше не в моді гіпертрофована жіночність. Сторонньому спостерігачеві може здатися, що люди прагнуть до природності, а не до барбі-стандартам. І тут спостерігача чекає сюрприз.

Якщо говорити про запити пацієнтів, то мало що змінилося. Ну хіба що екстремально великі груди дівчини просять рідше (воліють розмір в межах 2,5 - 3,5). Все інше - як і раніше в силі. Глобальних змін не сталося, основний запит пацієнтів - сексуальність (бачення сексуальності у кожного своє, тому я завжди прошу референс - фотографії, які надихають пацієнта). Так, дівчата, приходячи за новим декольте, хочуть ефекту пуш-ап, коли груди ефектно виглядає в одязі. І це бажання очевидно домінує над натуральністю в голому вигляді.

Saint Laurent Paris

Saint Laurent Paris

Трапляється, я відмовляю пацієнтам - коли вважаю, що показань для втручання немає. Останній приклад: прийшла дівчина з ідеальними формами, пропорціями і впевненим третім розміром грудей, який хотіла збільшити до п'ятого. Я був проти, в операції відмовив, але думаю, вона знайшла більш поміркованим лікаря - переконати її не вдалося. Про те, що «втратив клієнта», не шкодую: я стільки працював на свою репутацію, що важливіше зберегти її, ніж міфічну вигоду. Мої роботи - моя візитна картка. Я не йду на авантюри.

Зараз, коли світ такий маленький, - є Instagram, Facebook, спеціалізовані форуми, приховати помилку чи невдачу неможливо - все на виду. Важливо, щоб твоя робота викликала приємні емоції, але ще важливіше відкритість: навколишні повинні бачити підхід лікаря.

Світова спільнота пластичних хірургів - невелике і дуже відкрите. Так, я запросто можу списатися з кращими хірургами США і Франції приїхати - і бути присутнім на операції. У свою чергу, і мої колеги можуть приїхати до мене в операційну. Так ми ділимося важливим досвідом, якимись знахідками, деталями, трюками. У підсумку виграють пацієнти: відновлення після втручання проходить швидше, менше ускладнень.

Доктора постійно підвищують свій професійний рівень. Крім міжнародних конференцій, які вважаються справою цілком звичайним, з'явилися особливі практикуми - так звана life surgery (хірургія в прямому ефірі). Все відбувається так: збираються кращі хірурги з Європи і США і протягом двох-трьох днів кожен робить по операції. Вони транслюються, супроводжуються короткими доповідями і обговореннями побаченого. Разом в день проходить 4-6 таких операцій - і це збагачує краще будь-яких доповідей і виступів.

Alberta Ferretti

Alberta Ferretti

Деякі до сих пір вважають, що в Україні гідних фахівців мало, і треба їхати за кордон, щоб отримати відмінний результат. Звичайно, це не так. Шанси знайти лікаря - і хорошого, і поганого, - і у нас, і за кордоном, - однакові. Зробити вибір складно завжди, і самий об'єктивний підхід - увійти в контакт з пацієнтами того чи іншого лікаря. Ніякі дипломи, сертифікати, фото «до і після» не допоможуть скласти реальної картини.

Тому саме об'єктивне, на мій погляд, - прямий контакт з пацієнтом, який оперувався у даного конкретного лікаря. Так, з дозволу пацієнток, які згодні і можуть наживо поспілкуватися з потенційними клієнтами, я розміщую на своєму сайті їх контакти. Люди зв'язуються один з одним, діляться фотографіями, по-чесному розповідають, що боліло, яким вийшов результат, як проходила реабілітація.

Валентин Зыков в передаче Абзац

Доктор Зиков з пацієнткою після ринопластики

Я багато працюю - коли не виїжджаю з країни на конгреси і конференції, то роблю по дві операції в день. Трапляється, втомлююся, тоді прошу асистентів зробити день відпочинку - призначити тільки одну операцію. Але все одно пацієнтів дуже багато - і завжди є черга на два-три місяці вперед.

Коли мене запитують, чи з'явилися технології майбутнього, нові методики, нові матеріали, які вчинили переворот в хірургії, - я розумію, що трохи розчаровую людей. І справа тут не в тому, що пластика - це консервативна галузь. Насправді, з тих пір як в хірургії стали використовувати електричні інструменти (біполярний коагулятор, монокоагулятор), які дозволяють звести крововтрати до мінімуму, глобально нічого не змінювалося. А з тих пір пройшло вже кілька десятків років. З'явилися лазерні, нано- та 3D-технології - я теж їх, звичайно, використовую, але намагаюся не исспользовать їх як маркетингову приманку, оскільки їх важливість іноді перебільшується.

Змінюються доступи, способи перетину тканини, з'являються різні типи швів і види ниток. Нові інструменти злегка змінюють техніку операції - і рана може кровить менше, але глобально вони не впливають ні на загоєння, ні на реабілітацію. Найголовніше - руки і інтелект лікаря. Наприклад, я використовую безшовну технологію: всередину накладаю розсмоктується шов, зверху скріплюю краю надрізу герметірізурующім клеєм. Тут немає ніяких революційних проривів, це просто одна з методик - треба тільки нею володіти.

Спеціалізація пластичного хірурга важлива. Розпорошуватися на багато галузей не варто. Це з одного боку. А з іншого, є хірурги, які роблять обличчя, ніс і груди - і роблять добре, а є ті, які роблять тільки ніс - погано. Якщо говорити про мою спеціалізації, то я, напевно, частіше, ніж інші лікарі в Україні ставлю поліуретанові імпланти грудних залоз. Ці імпланти хороші тим, що дозволяють уникнути неприємного ускладнення - капсулярною контрактури, яка деформує залозу. Постановка таких імплантів технічно складна, тому багато хірурги не вміють з ними працювати. Плюси поліуретанових імплантатів в тому, що з ними можна не носити компресійну білизну, відразу спати на боці, піднімати руки, не боячись, що вони зрушаться. Мінус єдиний: їх складно підбирати і встановлювати.

Andrew GN

Andrew GN

Я роблю досить багато підтяжок обличчя. Для «фейсліфта» немає вікової межі. Його треба робити, коли тканини стають рухливими. Перевірити це можна, якщо прикласти пальці до скронь і злегка підняти. Якщо це робить обличчя молодшим, то можна записатися на консультацію до лікаря і обговорити з ним можливості омолодження. Якщо особа здається перетягнутий або виглядає дивно, - час фейсліфта ще не настав. Раніше вважалося, що можна зробити одну-дві підтяжки за все життя. Сьогодні обмежень за кількістю майже немає: можна провести хоч п'ять операцій, але лікар повинен знати певні нюанси. Так, в зоні скронь можна пересувати лінію росту волосся, інакше вони оголяться. Тому я працюю прямо в зоні росту волосся і не видаляють шкіру.

подтяжка лица

Фото з инстаграм @dr.zykov

Крім того, практично в 100% я комбіную підтяжку з ліпофілінгом - наповненням проблемних зон очищеним жиром пацієнта. Відмінно працює ліпофілінг на верхнеорбітальной області, коли очі «завалені» - через віковий А-образної деформації. Туди колють рідко, але ін'єкції дають дивовижний омолоджуючий ефект. Це можна побачити на прикладі дітей і підлітків - у них повіки видно на два-три міліметри.

Aalto

Aalto

За звітами Американської асоціації пластичних хірургів ринок ін'єкцій зростає неймовірними темпами. Звичайно, ін'єкції не зможуть замінити пластику. Вони - лише один з методів корекції зовнішності, який можна використовувати в будь-якому віці і поєднувати з іншими маніпуляціями. Буває і так, що філлер не допомагає перетворити зовнішність, а тільки робить обличчя "важким". Так, зморшка зникне, але вигляд погіршиться. Тому важливо оцінювати обличчя цілком. Я зазвичай пропоную кілька варіантів вирішення проблеми, промоделювати результат прямо на обличчі. На комп'ютері моделюю тільки ринопластику: зазвичай результат виходить набагато краще, ніж дозволяє спрогнозувати програма.

Джерело: Інтерв'ю для журналу Vogue

 

instagram  facebook  youtube   telegram

Безкоштовна консультація

* обов'язкові до заповнення