logo white

instagram facebook youtube  location telegram
Запис на консультацію:
Тел/Viber/WApp/Telegram
+38 (098) 364-65-09
Запис на безкоштовну консультацію:
viber whatsapp1 telegram

Інтерв'ю для журналу XXL

23 березня 2017 05 лютого 2022 864 5 хв.

Валентин Зиков: «Ринопластика - дуже творча операція. Вона вимагає художнього підходу»

Пластична операція - тема досить спірна. Хтось налаштований позитивно на зміни у власній зовнішності, хтось є радикальним противником, а для кого-то це і зовсім необхідність. Редакція Xxl.ua вирішила з'ясувати для початку все про одну з найпопулярніших процедур - пластиці носа (ринопластиці).

Для цього ми заручилися підтримкою доктора і пластичного хірурга Валентина Анатолійовича Зикова, якій і відкриє таємну завісу своєї «майстерні краси». Отже, ринопластика - що це таке? Дізнаємося з перших вуст.

Интервью для журнала XXL

Валентин Анатолійович, для тих, хто не знає про ринопластику, розкажіть, будь ласка, що це за операція?

Це операція, яка пов'язана зі зміною форми носа, при цьому вона ще може мати функціональний характер. Тобто, крім візуального зміни, можна поліпшити і носове дихання.

Кому потрібна ринопластика?

Якщо говорити про естетику, операція робиться в разі, коли пацієнт не задоволений формою свого носа. Тоді він може прийти до лікаря і сказати, що хоче поліпшити. Грамотний лікар повинен підказати, має сенс корекція чи ні. Іноді зміна форми носа не покращує особа в цілому. Я завжди намагаюся оцінювати особа в цілому, а не дивитися ізольовано на один ніс, губи або очі.

Ринопластика

Чи правда, що пластика носа - одна з найскладніших операцій?

Ринопластика - дуже творча операція. Жодна операція не вимагає такого художнього підходу. Анатомічні структури у кожної людини мають свою індивідуальну форму, товщину, свої вигини. Кожен раз працюєш з абсолютно новим матеріалом, а результат потрібно отримати близький до еталону краси. Для цього лікар повинен володіти сотнею, двома сотнями прийомів, за допомогою яких він додасть носі потрібну форму.

Стоматологи дізнаються свої пломби, а Ви теж можете дізнатися «свій» ніс, свою роботу, через деякий час?

Не завжди. Буває, заходить на консультацію красива дівчина. Думаю - і що вона ж хоче змінити? А чую: «Доктор, кілька років тому я оперувалася у Вас. Робила ніс, груди, фейсліфт ». І так далі. Добре зроблена пластична операція не повинна виділятися, все повинно виглядати натурально і гармонійно.

Ви робите ринопластику по своєму смаку або орієнтуєтеся на смак пацієнта?

Перш за все, будь-яка пластична операція робиться, щоб пацієнт сам собі подобався. На консультації ми все обговорюємо. Я обов'язково роблю комп'ютерне моделювання (візуалізацію бажаного результату), підказую штрихи, міліметри, які можуть зробити ніс більш витонченим, правильними і красивим. Іноді потрібно додатково збільшити підборіддя, заповнити відсутній обсяг щік, скронь. Це також впливає на сприйняття розміру носа.

Людина приходить на консультацію, а що далі? З яких етапів складається операція?

Консультація. Спочатку пацієнт пояснює або показує на фотографіях, що подобається. Після цього ми робимо моделювання: показую, що можу зробити, який ніс може вийти. Моделювання - це приблизна схема, а не абсолютна гарантія того, що саме вийде. Хоча я завжди намагаюся максимально наблизитися до запланованої ідеальної моделі.

Пластический хирург ринопластика, пластика носа, все о ринопластике

Если изначально нос хороший, человеку к лицу, Вы пытаетесь его отговорить от операции?

Да. Если я вижу, что нос действительно красивый и лицо смотрится гармонично, то на операцию не возьму.

Исправлять чужие ошибки сложнее, чем делать изначально?

Вторичную ринопластику действительно делать намного сложнее. Есть методы, благодаря которым, можно сделать коррекцию и обойтись при этом, так сказать, «малой кровью». Убрать неровность, выровнять спинку, подшить. Не всегда нужно делать полноценную вторичную ринопластику.

Есть люди, которые переделывают ринопластику по два, три раза. Есть ли какой-то лимит, сколько раз можно перешивать нос?

Каждая последующая ринопластика сложнее предыдущей. При недостатке тканей приходится заменять или формировать новые хрящи носа, взяв их из ребер или уха, а это другой уровень сложности.

Нос растет всю жизнь – это правда?

Да, но здесь есть ещё важный момент. Не просто нос растет всю жизнь, но еще и лицо худеет, щечки уходят, комки Биша исчезают. Когда худеет лицо, визуально нос кажется больше.

Ринопластика

Реабілітація після операції - як довго проходить відновлення?

У більшості випадків ніс виглядає красиво на 5-10 день після операції, як тільки я знімаю фіксатор. Ніс трохи пошкоджена - це тому, що фіксатор тримає його як прищіпка, але в цілому виглядає вже добре. На другий день після зняття фіксатора він злегка опухає, це помічає тільки пацієнт. Надалі цей набряк йде протягом півроку. Остаточну форму ніс набуває через рік.

Коли ніс набуває естетичний вигляд, можна вийти «в люди» і ніхто нічого не зрозуміє?

Це може бути і через тиждень, і через 10 днів. Якщо дуже товста шкіра, з надлишком, може формуватися набряк, який повільно йде. Якщо ж шкіра тонка, то як тільки ми зняли фіксатор, ніс вже близький до ідеального.

Коли худне особа, візуально ніс здається більше.

Синці під очима - це обов'язкова складова після операції?

Синці під очима бувають у разі, якщо робиться остеотомія: ламається кісточка, щоб скорегувати спинку носа (звузити або прибрати горбочок). Остеотомії можна робити різними способами. Я, по можливості, вибираю мінімально травматичний варіант. Як правило, у моїх пацієнтів, на 7-10 день синців практично немає.

Це болюча операція?

Ні, вона переноситься відносно легко. Найголовніше незручність - тампони, які заважають дихати першу добу. Більшість пацієнток не приймають знеболююче, тільки Протинабрякові препарати і антибіотики.

Які протипоказання до рино?

Протипоказання загального медичного плану. Це ті захворювання, які можуть впливати на процес загоєння, реабілітацію, або ті, які ускладнюють анестезію, наркоз.

Що не можна робити в період реабілітації?

Найголовніше - не травмувати ніс перші два місяці після операції. Не можна носити окуляри рік після операції. Потрібно пам'ятати, що будь-які зігрівають процедури і надмірне фізичне навантаження підсилюють набряк і подовжують реабілітаційний період. Обережно ставитися до сонця, щоб не отримати пігментацію.

Насправді, через два тижні можна повертатися до звичного способу життя. Власне, все!

Новый нос для победителя акции Маши. Нас снимал новый канал "абзац"

Беседовала Алеся Пышненко

 

instagram  facebook  youtube   telegram

Бесплатная консультация

* обязательны к заполнению