logo white

instagram facebook youtube  location telegram
Запис на консультацію:
Тел/Viber/WApp/Telegram
+38 (098) 364-65-09

Біоревіталізація

04 січня 2016 18 січня 2022 2367 5 хв.

Біоревіталізація - методика, розроблена італійськими вченими на початку 90-х років. Суть її полягає у введенні в шкіру чистої гіалуронової кислоти нетваринного походження. Якщо перевести термін «біоревіталізація» дослівно, то вийде наступне: пожвавлення шкіри біологічним шляхом. Тобто, іншими словами, «повернення шкірі життя»; такий переклад найбільш точно характеризує сенс процедури біоревіталізації.

Гіалуронова кислота - основний структурний елемент сполучної тканини. Присутність гіалуронової кислоти в шкірі обумовлює багато важливих процесів. Без неї шкіра не змогла б утримувати вологу. Одна молекула гіалуронової кислоти може зв'язувати та утримувати 200-500 молекул води, і при цьому тканини зволожені, але не набряклі. Тобто, очевидно, що гіалуронова кислота грає головну роль у зволоженні шкіри, а значить, забезпечує їй молодість.

Приблизно до 30-35 років вміст гіалуронової кислоти в дермі досить високий, щоб шкіра виглядала свіжою і молодою. Проте надалі кількість цього «еліксиру молодості» починає неухильно знижуватися, що веде до неминучої втрати тонусу, щільності, еластичності шкіри і, як наслідок, виникнення зморшок і зневоднення. Окрім природного біологічного старіння шкіра схильна і фотостаріння, тобто додаткові ознаки в'янення на ній з'являються через вплив УФ-випромінювання.

Детальніше про методику

Біоревіталізація являє собою ін'єкційний метод введення препаратів штучно отриманої гіалуронової кислоти. Використовуються невеликі дози, які вводяться безпосередньо в проблемні зони. Не зовсім правильним буде назвати біоревіталізацію різновидом мезотерапії, оскільки є істотні відмінності між цими процедурами. Від мезотерапії біоревіталізація відрізняється:

 • кількістю процедур, які необхідно провести для досягнення максимального результату (4-6 замість 8-12);
 • ефектом від процедури. Біоревіталізація дає практично моментальний ефект, тоді як результат мезотерапії помітний не відразу (потрібно кілька процедур);
 • складом препаратів, що вводяться (при мезотерапії використовується цілий «коктейль» з різних складових);
 • біоревіталізація виключає алергічні реакції і побічні ефекти.

Біоревіталізацію застосовують не тільки на обличчі, з її допомогою можна поліпшити зовнішній вигляд шкіри шиї, кистях рук, а також в області декольте — адже саме ці ділянки найбільше піддаються впливу сонячних променів, а значить, і фотостаріння. Взагалі ж, при необхідності процедуру біоревіталізації можна проводити абсолютно у будь-якій зоні.

Біоревіталізацію рекомендують у таких випадках:

 • втрата шкірою еластичності і пружності;
 • сухість, зневоднення шкіри;
 • гравітаційні і мімічні зморшки;
 • процедури біоревіталізації допомагають виправити порушення овалу обличчя;
 • погіршення кольору обличчя внаслідок паління;
 • профілактика старіння (для молодої шкіри);
 • підготовка до інших процедур для поліпшення подальшого ефекту від них (наприклад, серединний і глибокий пілінг);
 • реабілітація після агресивних процедур;
 • порушення рельєфу шкіри (постакне, стрії, рубці);
 • після тривалого перебування на сонці (наприклад, після відпустки);
 • пройшовши біоревіталізацію, можна впоратися з наслідками перенесеного стресу.

Найчастіше для проведення біоревіталізації використовують препарати IAL-System, IAL-System ACP і групу препаратів Restylane Vital. Препарати групи Restylane Vital належать до другого покоління препаратів для біоревіталізації, оскільки містять стабілізовану гіалуронову кислоту, вироблену за технологією NASHA (Non Animal Stabilized Hyaluronic Acid). Додавання стабілізатора (BDDE - бутандіоладігліціділ ефіру) призводить до зниження швидкості деградації препарату в шкірі, завдяки чому він знаходиться в дермі не менше 6 місяців. Слід зазначити, що рівень стабілізації настільки малий (менше 1%), що препарат продовжує розпізнаватися шкірою як своя власна гіалуронова кислота. У 2007 році дослідження, проведені американськими ученими, довели, що після ін'єкції гелю NASHA одночасно з гідратацією шкіри здійснюється стимуляція синтезу колагену і зниження швидкості його руйнування. В результаті наслідку біоревіталізації відбувається не лише тривале зволоження шкіри і відновлення її властивостей, але і потужний ліфтінг шляхом знову сформованих волокон дерми. При цьому завдяки препаратам Restylane Vital Light і Restylane Vital при мінімальній кількості процедур (всього 3 з інтервалом в 3-4 тижні) можна отримати тривале поліпшення стану шкіри, що наростає з часом. При цьому Restylane Vital Light доцільно використовувати для тонкої шкіри і в делікатних зонах (нижню повіку, шия і декольте), а також для профілактики старіння.

Тривалість процедури варіюється від 30 до 90 хвилин в залежності від того, яка зона обробляється. Больових відчуттів зазвичай немає, або вони незначні внаслідок використання кремів-анестетиків безпосередньо перед процедурою. Наслідки біоревіталізації можуть включати невелику набряклість і почервоніння, але така реакція шкіри вважається нормою. Всі ці неприємні явища проходять через 1-2 дні.

Перше, що помічає пацієнт відразу після процедури біоревіталізації — розгладження зморшок. Однак ефект, який дала біоревіталізація гіалуроновою кислотою, зазвичай проходить через 7-14 днів (щоб з'явитися знову надалі). Потім, в міру насичення тканин гіалуроновою кислотою, відбувається наступне: збільшується синтез колагену і еластину, а також власної гіалуронової кислоти. Пацієнт бачить, як поступово змінюється зовнішній вигляд шкіри: підвищується її тонус, поліпшується колір. Крім цього біоревіталізація гіалуроновою кислотою допомагає зменшити і розгладити зморшки. Таким чином, можна сказати, що біоревіталізація є  терапією, що стимулює: шкіра під впливом препаратів гіалуронової кислоти реставрує сама себе.

Біоревіталізація шкіри: рекомендації до і після процедури

Перед біоревіталізацією пацієнтам зазвичай рекомендують препарати з вітаміном К для того, щоб зменшити ризик виникнення синців після процедури. За 3-4 дні не рекомендується приймати аспірин та інші ліки, що володіють знеболювальною, жарознижувальною і протизапальною дією. За добу до процедури біоревіталізації шкіри необхідно виключити алкоголь.

Після того, як була проведена біоревіталізація гіалуроновою кислотою, потрібно відмовитися від перебування на сонці протягом 4-5 діб. Також слід утриматися від відвідування лазні та солярію у зв'язку з тим, що можливе посилення запальної реакції або поява гіперпігментації на місці вколов. Для прискорення загоєння шкіри можна зробити колагенову маску протягом 1-2 днів після процедури. Біоревіталізація шкіри також вимагає домашнього догляду: необхідно використовувати косметику з вітаміном К, арнікою, гірудином, троксерутин і алое, призначену фахівцем.

Автор: Валентин Зиков

 

instagram  facebook  youtube   telegram

Бесплатная консультация

* обязательны к заполнению