logo white

instagram facebook youtube  location telegram
Запис на консультацію:
Тел/Viber/WApp/Telegram
+38 (098) 364-65-09

Гіпергідроз і його усунення ін'єкціями Ботокса

04 січня 2016 18 січня 2022 2034 3 хв.

Хтось вважає проблему надмірного потовиділення надуманою, а її популярне сьогодні рішення за допомогою лікування уколами Ботокса - своєрідною даниною моді. Однак такий погляд на речі не скасовує відчуття незручності при рукостисканні, мінливостей проїзду в громадському транспорті, проведеняя ділових переговорів не на висоті або невдалого любовного побачення. Коли піт дійсно джерело клопоту, на це неможливо закривати очі.

Причини гіпергідрозу

гіпергідрозНадмірне потовиділення виникає через порушення діяльності еккрінових потових залоз і інакше називається гіпергідрозом. Якщо вас змучила підвищена пітливість, спробуйте з'ясувати її причину.

Провокаторами дискомфортного стану бувають як зовнішні, так і внутрішні чинники. У першому випадку гіпергідроз визначається як первинний, або есенціальний, у другому - як вторинний.

При первинному гіпергідрозі основними пусковими механізмами непомірного відділення поту є емоційний стрес, підвищена температура повітря, прийом гарячої їжі, фізичні навантаження. З вторинним гіпергідрозом справа є складнішою. Він являє собою не що інше, як симптом певного, можливо, важкого захворювання і зобов'язує до ретельної клініко-функціональної діагностиці.

Якщо «безпечне» потовиділення найчастіше носить локальний, місцевий характер, то ситуація зовсім не безневинна, коли піт виступає по всій поверхні поширення потових залоз. Останнє може розцінюватися як ознака різних ендокринопатій (цукровий діабет, тиреотоксикоз), інфекційних хвороб (туберкульоз, бруцельоз), генетичних розладів, пухлинних новоутворень...

Методи усунення проблеми підвищеного потовиділення

Для зниження локального потовиділення досить широко використовуються різні форми антиперспірантів. Але так як до їх складу входять солі алюмінію, при тривалому застосуванні цих засобів може виникнути дерматит. А при вираженому гіпергідрозі антиперспіранти взагалі не допоможуть.

Уколи ботокса в боротьбі з гіпергідрозом

Найсучасніший і високоефективний метод корекції гіпергідрозу - внутрішньошкірні ін'єкції препаратів ботулінічного токсину типу А. У результаті цієї маніпуляції блокується надходження нервового імпульсу до потовій залозі, і вона перестає скорочуватися.

Точна область введення визначається пробою Мінора: проблемну ділянку шкіри обробляють спиртом, висушують, змазують розчином люголя і припудрюють крохмалем. При виділенні поту зона, що вимагає впливу, синіє за рахунок йодо-крохмальної реакції і таким чином видає себе. Далі лікар розраховує коректну ін'єкційну дозу.

Як проходить процедура

Процедура корекції гіпергідрозу ін'єкціями Ботокса займає 15-30 хвилин і проводиться під місцевим знеболенням. Кількість препарату може варіюватися. Якщо говорити про пахвові западини, то стандартно вводять близько 100 одиниць об'єму з розрахунком на дві пахвові зони, роблячи уколи на відстані 1,5-2 см один від іншого. Така техніка забезпечує оптимальне поширення Ботокса.

Ефект від процедури зберігається протягом 6-12 місяців. З часом повторних сеансів потрібно все менше. Обмежень у способі життя після сеансу немає. Якщо терапія проведена правильно, ускладнення і побічні ефекти відсутні.

Автор: Валентин Зиков

 

instagram  facebook  youtube   telegram

Бесплатная консультация

* обязательны к заполнению