logo white

instagram facebook youtube  location telegram
Запис на консультацію:
Тел/Viber/WApp/Telegram
+38 (098) 364-65-09
Запис на безкоштовну консультацію:
viber whatsapp1 telegram

Поліуретанові грудні імпланти: плюси і мінуси

13 жовтня 2020 18 січня 2022 875 6 хв.

У цій статті ми поговоримо про грудні імплантати, які знижують ризик самого частого ускладнення і найпоширенішої причини повторної маммопластики, мінімум в ДЕСЯТЬ разів у порівнянні з іншими имплантами.

Дана інформація є науково доведеною і підтвердженою результатами багаторічних клінічних випробувань, проведених різними лікарями по всьому світу. У розділі Джерела наведені посилання на дослідження, що підтверджують всі цифри, зазначені в статті.

Що таке капсулярна контрактура?

Найчастішим ускладненням після маммопластики є капсулярна контрактура - утворення щільної фіброзної оболонки навколо імпланта. Вона з'являється як реакція організму на чужорідне тіло.

Така капсула утворюється абсолютно у всіх пацієнток після збільшення грудей імплантами. У більшості випадків вона тонка - ви її не бачите і не відчуваєте і вона не доставляє ніякого дискомфорту. Але в деяких випадках утворюється груба товста капсула, яка починає стискати ендопротез, роблячи груди твердими і спотворюючи їх форму (це капсульна контрактура 3 і 4-го ступеня).

порівняння нормальної капсули і капсулярної контрактури 3 і 4-го ступеня

Фото: Порівняння нормальної капсули і капсулярної контрактури 3 і 4-го ступеня за Бейкеру


На жаль, це ускладнення є головною причиною незадоволеності результатом і необхідності повторної операції. За результатами досліджень FDA[1]: протягом 7 років після маммопластики у 16% пацієнтів розвинулася капсулярна контрактура на імплантатах з гладкою і текстурованою поверхнею. І щоб це виправити, необхідна повторна операція з видаленням протезів або заміною на нові.

Поліуретанові імпланти в боротьбі з контрактурою

Повністю виключити ризик появи капсулярної контрактури неможливо, але можна звести його до мінімуму за допомогою установки імплантів з поліуретановим покриттям.

Поліуретанові грудні імплантати - це імпланти, наповнені когезивним силіконовим гелем з поверхнею зі спеціальної медичної поліуретанової піни, абсолютно безпечної для організму. Завдяки такому покриттю ризик виникнення капсулярної контрактури знижений до 1% і більше [4][5].

Мікрополіуретановое покриття імплантату

Фото: Грудний імплант з мікрополіуретановим покриттям

Комплексне довгострокове дослідження[2] показує, що після восьми років перебування в організмі частота капсулярною фіброзу імплантів з мікрополіуретановой оболонкою на 15% нижче, ніж у текстурованих імплантатів, і на 30% нижче, ніж у ендопротезів з гладкою поверхнею. Також останні дослідження свідчать про зниження ризику не тільки при первинному збільшенні, а й у разі двоступеневої реконструкції експандером і імплантів, навіть після променевої терапії [3].

Це нові імпланти?

Цей тип імплантату не новий. Вперше вони були встановлені ще в 1968 році, тому дані досліджень більш ніж за 50 років показують, що вони найбільш безпечні з усіх існуючих на ринку. З 1970 року в наукових журналах по всьому світу було опубліковано понад 100 статей про використання поліуретанових ендопротезів.

історія поліуретанових імплантів

Як працює "піна": ефект липучки

При установці поліуретанових імплантатів - "піна" стає частиною капсули. Вона діє як каркас або решітка, навколо якої обвиваються колагенові волокна, з яких складається капсула. Вони стабілізовані і більше не шикуються в ряд, як це відбувається в капсулах гладких і текстурованих імплантатів. Волокна не можуть ковзати один по одному, тому ймовірність стиснення капсули менше.

Унікальна поверхня пінополіуретану фіксує капсулу імплантату, як липучка. Тому протези залишаються в тому місці, де вони були поміщені під час операції. Вони не ковзають, не перевертаються і не проникають в тканини.

Які виробники поліуретанових імплантів представлені в Україні?

Валентин Зиков на 14-му Міжнародному конгресі з естетичної медицини BTS в СтокгольміУ світі всього 2 виробники імплантів виготовляють протези з поліуретанової оболонкою - це Polytech (Німеччина) і Silimed (Бразилія). На ринку України присутні тільки імплантати фірми Політех. Я із задоволенням працюю з продукцією цього виробника, тому що це:

 • Німецька якість

 • Широка лінійка імплантатів (безліч варіантів проекцій, форм і розмірів)

 • Силіконовий гель оболонки і в імплантаті схвалені FDA

 • Імплантати мають маркування CE для використання по всій Європі

 • На імплантати Polytech Polyurethane поширюється програма Implants of Excellence Programme, яка діє вже 25 років. Виробник надає довічну гарантію на безкоштовну заміну імпланта в разі його розриву, а також в разі розвитку капсулярною контрактури (3 і 4-го ступеня Бейкеру) протягом 15 років для Microthane®

Переваги поліуретанових імплантів

Унікальне покриття поліуретанових імплантатів і їх надійна фіксація в тканинах (що особливо важливо на ранніх строках) практично виключає такі ускладнення після пластики грудей, як:

 • сіммастія - відсутність межгрудного простору, моногрудь внаслідок зсуву імплантів
 • дабл-бабл «вихід імпланта за нижню межу» внаслідок постоперационного зміщення вниз
 • обертання (проблема імплантів каплевидної форми - ризик перевороту за годинниковою стрілкою, або всередині кишені).

Хорошу статистику імпланти з поліуретаном показали і по інших ускладненнях пластики молочних залоз[4][5]:

 • Гематома - 1.2%
 • Сірома - 2%
 • Піздня сірома – 0%
 • Розрив імплантату - 0.7%
 • Складчастість (ріплінг) - 1.8%

Читати також: Можливі ускладнення після мамопластики. Чи варто їх боятися?

Збільшення грудей поліуретановими імплантами Polytech

Фото: Збільшення грудей поліуретановими імплантами Polytech

Недоліки поліуретану:

 • Мікрополіуретанові ендопротези вимогливі до техніки хірурга. Їх складніше встановлювати. Багато фахівців просто не беруться, оскільки не вміють з ними працювати. Під час операції поліуретановий імплантат складніше вирівняти, виставити в правильне положення, під нього треба робити іншу кишеню. Якщо доктор помиляється з положенням, то його відкоригувати, без заміни імпланта на новий, можна тільки хірургічно в перші 7 днів (потім для корекції треба міняти імплант на новий за рахунок клініки). Будь-який інший імплант можна підправити сдавлюючою стрічкою (якщо треба опустити) без операції або хірургічно в будь-який момент, без заміни на новий. Все це подовжує, ускладнює і робить дорожче операцію для клініки.

 • Собівартість імплантів з поліуретановим покриттям дорожче звичайних

 • Складність видалення поліуретанових імплантів. Трапляються обставини, коли потрібно видалити або замінити імпланти: ускладнення, незадоволення естетичної стороною результату, не відповідний розмір або форма імпланта і т.п. У зв'язку з цим багатьох пацієнтів хвилює питання: чи не стане мікрополіуретанова оболонка з її здатністю вростати в тканині, проблемою при вимушеному видаленні імплантів? Так, поліуретанові імпланти видаляються складніше, ніж звичайні, але це не є проблемою для досвідченого хірурга і займає на 10 хвилин більше часу, ніж видалення звичайного імплантату.

Читати про Інноваційні полегшені імпланти B-lite з поліуретановим покриттям Microthane

Висновок

Імплантати молочної залози з пінополіуретану довели свою безпеку, мають найнижчий зареєстрований рівень капсулярною контрактури і частоту повторних операцій і є кращим вибором хірургів і пацієнтів в провідних країнах світу з імплантації грудей.

Джерела:

 1. Дослідження FDA по NATRELLE® Silicone-Filled Breast Implants Smooth & BIOCELL® Texture

 2. Aesthetic Surgery Journal, Volume 26, Issue 3, May 2006, Pages 265–274 Long-Term Safety and Efficacy of Polyurethane Foam-Covered Breast Implants

 3. Aesthetic Surgery Journal, Volume 37, Issue 2, 1 February 2017, Pages 171–176 Polyurethane Implants in 2-Stage Breast Reconstruction: 9-Year Clinical Experience

 4. Aesthetic Surgery Surgery 31:330-336, 2007 Polyurethane-Coated Silicone Gel Breast Implants Used for 18 Years

 5. Aesthetic Plastic Surgery volume 36, pages331–338(2012) Back to the Future: A 15-Year Experience With Polyurethane Foam-Covered Breast Implants Using the Partial-Subfascial Technique

Автор: Валентин Зиков

 

instagram  facebook  youtube   telegram

Бесплатная консультация

* обязательны к заполнению