logo white

instagram facebook youtube  location telegram
Запис на консультацію:
Тел/Viber/WApp/Telegram
+38 (098) 364-65-09

Правильний догляд за обличчям і носом після ринопластики

04 січня 2016 18 січня 2022 2954 3 хв.

Післяопераційний стан пацієнта після ринопластики

Ринопластика (пластична операція по корекції форми носа), як і всяке хірургічне втручання, є стресом для будь-якого організму. Післяопераційний стан пацієнта залежить від наступних факторів:

  • складність операції

  • вік пацієнта

  • індивідуальні фізіологічні особливості організму пацієнта.

  • дотримання правил догляду за обличчям і носом.

Догляд після ринопластикиВажливість правильного післяопераційного догляду

Грамотний післяопераційний догляд за носом і обличчям після проведення ринопластики є одним з найбільш важливих факторів більш швидкого відновлення організму і отримання бажаного косметичного і фізіологічного ефекту від пластичної операції. Тільки ретельне дотримання рекомендацій лікаря дозволить уникнути небажаних наслідків і максимально швидко пройти реабілітаційний період.

Догляд за носом після ринопластики

Перше, що повинен засвоїти пацієнт, це не повинно бути ніякого механічного впливу на ніс до його повного загоєння, тому висока ступінь небезпеки травмувати його будь-яким необережним рухом. Під час сну потрібно спати на високій подушці і виключити повороти на бік і позу на животі.

За рекомендацією свого хірурга слід проводити різні фізіологічні процедури. 

Пластичний хірург Валентин Зиков зазвичай дає своїм пацієнтам наступні рекомендації: «Об'єктивно після операції немає таких сильних обмежень. Потрібно уникати сильного тиску на ніс. Обробляти шов спеціально не треба і якщо обробляти, то хлоргексидином (він на водній основі) через день.

Вмиватися з фіксатором на носі просто неможливо, але коли він спадає або знімається, зазвичай це 8-10 день, то будь ласка і до речі з цього моменту ніс виглядає пристойно і вже можна йти на роботу. Не можна носити окуляри 6 міс.

Протягом 3 днів після операції слід значно знизити фізичні навантаження. Нахили небажані, але можливі. У ці дні значна рухова активність може спровокувати кровотечі. Далі ніяких обмежень до фіз навантажень немає».

Догляд за обличчям після ринопластики

Готуючись до пластичної операції, бажано заздалегідь проявити турботу про стан шкіри свого обличчя, провівши очисні процедури і роблячи живильні маски. Протирання шкіри під час ринопластики спиртовмісними препаратами, сильно висушує шкіру, викликаючи її лущення, а гіпсова пов'язка, що накладається хірургом, забиває пори, не даючи шкірі дихати.

У післяопераційний період, отримавши дозвіл свого лікаря, бажано дуже обережно обмити локальні ділянки  шкіри обличчя, що не травмовані оперативним втручанням, вологим тампоном, і нанести легкими дотиками зволожуючий крем, якщо є лущення шкіри.

Догляд за швами після ринопластики

Реабілітаційні процедури після ринопластики обов'язково включають особливий догляд за післяопераційними швами. Щоб уникнути появи помітних рубців і не зіпсувати косметичний ефект від операції, в першу чергу, потрібна обробка шва протизапальними препаратами, а потім, після загоєння, препаратами, розсмоктуючими рубці.

Всі препарати підбираються тільки лікарем, з урахуванням індивідуальних особливостей пацієнта і складності операції. А від пацієнта потрібно ретельне виконання всіх лікарських рекомендацій.

Автор: Валентин Зиков

 

instagram  facebook  youtube   telegram

Бесплатная консультация

* обязательны к заполнению