logo white

instagram facebook youtube  location telegram
Запис на консультацію:
Тел/Viber/WApp/Telegram
+38 (098) 364-65-09
Запис на безкоштовну консультацію:
viber whatsapp1 telegram

Можливі ускладнення після мамопластики. Чи варто їх боятися?

01 листопада 2019 18 січня 2022 2209 8 хв.

Будь-яка пластична операція несе ризики і операція по збільшенню грудей не виняток. За світовими статистичними даними, ускладнення після мамопластики трапляються рідко, в середньому у 5% пацієнток, але, на жаль, ніхто від цього не застрахований. Імпланти представляють для організму чужорідне тіло і як він відреагує на їх появу передбачити неможливо.

На своїх передопераційних консультаціях, я, як лікар, попереджаю пацієнтів про можливі ускладнення, але при цьому завжди акцентую увагу на тому, що Все можна виправити і в біді ніхто пацієнта не залишить. В обов'язковому порядку вимагаю дотримання всіх необхідних правил і обмежень після операції, щоб зменшити ризик ускладнень (носіння компресійної білизни, заборона на спорт на 2 місяці, прийом медикаментів тощо)

Давайте розглянемо які бувають ускладнення після збільшення грудей імплантами і як їх можна усунути.

сірома гематома келоїдні рубці інфекція капсулярна контрактура розрив імпланту зміщення імпланта ріплінг дабл бабл

Загальнохірургічні ускладнення

Сірома

Сірома - скупчення серозної рідини між тканинами і імплантів. Сірома може проявлятися у вигляді зміни форми грудей, набряку м'яких тканин, появі болю, почервоніння шкіри в області скупчення рідини, виділення серозного речовини через краї рани. Сірома погана тим, що вона розтягує кишеню і залозу, змінюючи форму і розмір і викликаючи асиметрію. І імплант може змінити становище в цій перерозтягнуній кишені.

сірома після маммопластики

Причини виникнення: генетична патологія, реакція організму на імплант (чутливість до біологічного матеріалу) або на шовний матеріал, проблеми з лімфатичною системою у пацієнта, пошкодження кровоносних судин під час операції, підвищений кровоносний тиск, а також передчасна відмова від носіння компресійний білизни, щоб загальмувати розтягування кишені. Дуже важливий момент - ступінь активності в перші тижні і місяці після операції. У пацієнток, які відразу проявляють активність, літають на курорти, загоряють, п'ють алкоголь сіроми виникають частіше.

Основна проблема сіроми в тому, що додатковий обсяг рідини розтягує кишеню і збільшує груди в розмірі, змінює форму і висоту грудей. Що веде до асиметрії. Більш того, ця рідина здатна ускладнити фікcацію поліуретанового імпланта, якщо це трапляється в перші 3-6 тижнів після операції.

Для профілактики сіроми дуже важливо: обмежити фізичну активність, носіння компресійної білизни (особливо при постановці великих розмірів в уже розтягнуті тканини), прийом препаратів (в т.ч. глюкокостероіди) і обов'язковий контроль у свого лікаря. Початкова сірома легко піддається медикаментозному лікуванню. І при перших ознаках зміни форми, не соромтеся і приходьте на контроль до свого лікаря.

Діагностувати сірому можна за допомогою УЗД, рентгенівської мамографії, магнітно-резонансної томографії.

Згідно зі світовою статистикою: ймовірність виникнення сіроми у звичайних текстурованих імплантів 5-10%, у поліуретанових - 5%. Також при постановці імпланта під залозу ймовірність сіроми на пару відсотків більше, ніж під м'яз.

Через сіроми може статися зсув імпланта навіть з поліуретановим покриттям, так як рідина розтягує кишеню і повялется місце для зсуву. Така ймовірність існує тільки в перший місяць після установки поліуретанових імплантів. Через місяць тканини "вростають" в імплант і тоді навіть сірому не може його зрушити.

Як усунути: Існує медикаментозний та хірургічний спосіб лікування сіроми. У разі невеликого скупчення рідини досить буде приймати антибіотики і протизапальні речовини для усунення проблеми. Як показує досвід при прийомі глюкокостероідов протягом 10 днів і будь-яка сірома йде максимум за 2 тижні,  в більшості випадків на 9 день вже нічого немає.

Хірургічний спосіб включає в себе проведення дренування, яке відбувається шляхом установки дренажної трубки, через яку віддаляється лімфа та інші рідини. У 95% випадків при сірому досить компресійного білизни і медикаментозного лікування і тільки 5% виникає необхідність в дренуванні.

Гематома

Гематома - скупчення крові в порожнині кишені навколо грудного імпланта.

гематома після збільшення грудей

Причина: травма судини під час операції або в післяопераційному періоді, підвищений артеріальний тиск, проведення операції під час критичних днів.

Як усунути: гематома завжди сама розсмоктується, додаткові методи неефективні.

 Келоїдні рубці

Освіта келоїдних рубців - надмірне розростання сполучної тканини в місці хірургічних розрізів.

келоїдний рубець після пластики грудей

Причини утворення: особливості шкірних покривів і процесів загоєння тканин. Великий видимий рубець може утворитися через важке довгого загоєння через невірне догляду або нагноєння. Іноді це реакція на нитку, що розсмоктується, тоді її січуть і перешивають іншою, що не розсмоктується.

Як усунути: Кращий метод боротьби з рубцями - дермаштамп. Дермаштамп це множинні мікропрокол які перерезапускают процес загоєння (по аналогії з тату). Помічено, що після татуювання рубці йдуть, а не тільки зафарбовуються.

Інші методи усунення: лазерне шліфування, кріотерапія, хіpypгічне висічення pyбцoвoй ткaні, використання протіворубцових препаратів.

Запальні процеси

Розвиток інфекційного процесу - запальні процеси в організмі, які характеризуються тим, що біль не затихає, а навпаки посилюється, наростає набряк і почервоніння шкіри, йде нагноєння ран. Запалення може викликати сірому, а сірома в свою чергу - капсулярну контрактуру.

Причина: Оновна причина - надмірна активність пацієнта (спорт і т.д), коли імплант багато рухається всередині кишені і буквально натирає навколишні тканини. Такої проблеми немає у поліуретану, так як він фіксований до грудної клітки. Друга причина - перенесені ГРВІ.

Як усунути: прийом антибіотиків, у важких випадках - витяг імпланта, потім проведення лікування і повторна маммопластика після повного загоєння.

Специфічні ускладнення (пов'язані з наявністю імплантату)

Капсулярна контрактура

Капсулярна контрактура – ускладнення, при якому навколо імпланта утворюється щільна капсула з фіброзної тканини, що веде до деформації форми імпланта і, відповідно, форми грудей. 

капсулярна контрактура

Причина виникнення: Після імплантації тіло створює капсулу з фіброзної (рубцевої) тканини навколо імплантату, щоб як би відгородитися від нього. Це природна реакція на будь-який чужорідний предмет, який хірургічно імплантується в організм. Кожен пацієнт, у кого є грудні імплантати, має капсулярну контрактуру, але ось ступінь може бути різний.

Виділяють 4 ступеня капсулярної контрактури по Бейкеру:

Ступінь 1: Груди м'які і виглядають природно
Ступінь 2: Груди трохи тверді, але виглядають нормально
Ступінь 3: Груди тверді і мають деформацію
Ступінь 4: Груди важкі, болісні і мають деформацію

Згідно зі світовою статистикою: ймовірність виникнення капсулярною контрактури у звичайних текстурованих імплантів 5%, у поліуретанових - 0,01%

Як усунути: 1 і 2 ступеня не потребують втручання, а для 3 і 4 необхідна повторна операція з видаленням капсули і заміною імплантів.

Розрив оболонки імпланту

Якщо імплант сольовий, то груди візуально відразу стане зморщеними. Якщо всередині імпланта когезивний гель (а зараз все просунуті хірурги ставлять тільки такі імпланти) - то розтікання виключено, тому що завдяки своїй в'язкої структурі, гель залишається на місці.

Причина: травма, надмірний тиск в області грудей, випадкове пошкодження імпланта під час операції, знос оболонки.

Як усунути: заміна імпланта.

В сучасних надміцних імплантатах, заповнених когезивних гелем - ймовірність розриву практично виключена

Зсув імпланта

Зсув імпланта - деформація форми грудей внаслідок зміни положення імпланта на неправильне. 

зсув імпланта

Причини: установка розміру імпланта більше допустимого, створення хірургом занадто великої кишені для імпланту, внаслідок капсулярною контрактури, напруга грудних м'язів (заняття силовим спортом), під силою тяжіння. Протези обсягом понад 500 мл більше схильні до зміщення. Імпланти з сольовим наповнювачем важче силіконових і частіше зміщуються. Імплантати, розташовані над великим грудним м'язом частіше схильні до зміщення, ніж ті, які розташовані під нею.

Згідно зі світовою статистикою: ймовірність зсуву або перевороту у звичайних текстурованих імплантів 5-10%, у поліуретанових- 0%

Як усунути: повторна операція з заміною імплантів

Ріплінг

Ріплінг, шкірні брижі (ефект прасувальної дошки) - утворення дрібних складок на грудях. Буває що візуально ці хвилі не видно, але при проведенні рукою по грудей- відчувається хвилястість. Чітко їх можна спостерігати при нахилах корпусу.

ріплінг, брижі після маммопластики

Причина: використання сольових або не до кінця наповнених м'яких протезів, недостатній обсяг і пружність шкірних покривів і м'яких тканин пацієнта, неправильний підбір імпланта і місця установки.

Згідно зі світовою статистикою: ймовірність виникнення ріплінга у звичайних текстурованих імплантів 5-10%, у поліуретанових - 0,01%

Як усунути: ліпофілінг (додавання власної жирової тканини для корекції) або повторна операція з заміною імплантів.

Дабл бабл

Дабл бабл - деформація грудей у формі подвійної складки. Візуально груди і імплант виглядають не як єдине ціле, а як 2 міхура, розташованих один на одному.

Double Bubble після збільшення грудей

Причина: анатомічна особливість грудей (коли основна частина залізистої тканини розташовується у верхньому полюсі молочної залози, а нижній полюс зменшений), тубулярні груди, неправильна установка імпланта, капсулярна контрактура.

Як усунути: ліпофілінг; мінімальне хірургічне втручання (розсічення шкіри молочних залоз, ретельне расправление внутрішніх тканин, формування нової подгрудной складки і накладення швів); повторна операція з заміною імплантів.

Як мінімізувати ризики ускладнень після збільшення грудей

Ми робимо все можливе, щоб знизити ймовірність ускладнень і проблем після збільшення грудей: операція проводиться з чітким дотриманням всіх правил санітарії з використанням інноваційного сучасного обладнання, форма і розмір імпланта підбирається спираючись на фізичні дані пацієнтки (обсяг власних тканин, ширина грудної клітини і т. д), імпланти тільки перевірених світових виробників.

Гарну форму грудей можна зробити різними імплантами, але найбезпечнішими і безпроблемними як для лікаря, так і для пацієнта є імпланти з поліуретановим покриттям . Для поліуретану не треба носити компресійну білизну довгий час, тому що він не зміщується, можна спати на боці і піднімати руки з першого дня. На дотик і текстура і поліуретан однакові.

Все це в поєднанні з дотриманням пацієнта всіх рекомендацій в реабілітаційному періоді зводить ризики виникнення ускладнень до мінімуму.

Автор: Валентин Зиков

 

instagram  facebook  youtube   telegram

Бесплатная консультация

* обязательны к заполнению