logo white

instagram facebook youtube  location telegram
Запис на консультацію:
Тел/Viber/WApp/Telegram
+38 (098) 364-65-09
Запис на безкоштовну консультацію:
viber whatsapp1 telegram

Реконструкція грудей

Write a comment

Рак молочної залози найбільш поширене з онкологічних захворювань серед жінок у всьому світі. У більшості випадків лікування припускає повне (мастектомія) або часткове (лампектомія) видалення молочної залози. Перебуваючи в такій складній ситуації, жінки перестають почувати себе привабливими та сексуальними. Але, на щастя, сучасна пластична хірургія може запропонувати способи повернути втрачену привабливість за допомогою операції з реконструкції грудей.

Операція по відновленню грудей

Реконструкція грудей - це пластична операція, яка дає можливість автоматично відновити первинну форму грудної клітини. Реконструкція буває одномоментною, тобто виконується зразу після видалення молочної залози під час однієї операції або відстроченою, тобто виконується через час. Причиною відстрочки часто є необхідність пройти повний курс лікування (агресивний тип пухлини, високий ризик рецидиву захворювань тощо).

відновлення грудей після мастектомії

Фото: Анатомія політех поліуретан. Збільшення різними розмірами імплантів, 20 днів після операції. Пацієнтка готується до відновлення ареоли і соска за допомогою татуажу. Дуже складний випадок. Стан після односторонньої мастектомії. Видалення залози і шов на грудях зроблені іншим доктором 4 роки тому

ПЕРЕЙТИ В ГАЛЕРЕЮ РОБІТ ДО І ПІСЛЯ

При збереженні шкірної кишені молочної залози, як правило, естетичний результат реконструкції краще, але не завжди є можливість зберегти сосково-ареолярний комплекс і тут важливо підібрати метод відновлення, який дасть найкращий результат.

Протипоказання до реконструкції молочних залоз:

 • Рецидив онкологічного захворювання
 • Менше місяця з моменту припинення курсу хіміо- і променевої терапії
 • Інфекційні захворювання
 • Порушення згортання крові
 • Некомпенсований цукровий діабет
 • Загальний важкий стан пацієнта

відновлення грудей після мастектомії

 Фото: Реконструкція грудей після мастектомії: до і після. Анатомія політех поліуретан. Збільшення різними розмірами імплантів, 20 днів після операції

Методи відновлення грудей

Пластичний хірург визначає спосіб реконструкції виходячи з плану лікування, об`єму молочної залози, наявності власних тканин, стану і самопочуття пацієнтки. Відновлення грудей може проводиться за допомогою експандерів і імплантів, шкірно-м'язового клаптя, взятого з іншої частини тіла пацієнта і за допомогою власного жиру пацієнта. Нерідко ці операції проводять в поєднанні одна з одною.

Реконструкція за допомогою імплантів і еспандерів

Дана операція полягає у відновленні форми грудей за допомогою установки на місце видаленої молочної залози - імпланта або еспандера (тимчасового імпланта). Цей метод дає естетично найкращий результат. За допомогою правильного підбору розміру і форми імплантів, можна домогтися гарного симетричного вигляду грудей. 

Одноетапна реконструкція лівої залози і збільшення правої

Фото: Одноетапна реконструкція лівої залози і збільшення правої через 6 місяців після видалення залози. Політех поліуретан анатомія під м'яз. Збільшення різними розмірами імплантів. 14 днів після операції. Вже можна на роботу. Через кілька місяців пацієнтці буде зроблений татуаж - імітація соска і ареоли. А потім, коли натяг тканин зменшиться, буде проведена реконструкція соска

Часто імпланти поєднують з ліпофілінгом. Також, у разі необхідності, можна провести операцію з підтяжки або редукції другої з грудей.

Реконструкция груди эспандер+имплант

Для формування кишені при установці грудного імпланта необхідна достатня кількість шкіри і м'язів грудної клітини, якщо їх не вистачає, то спочатку необхідно поставити еспандер (розширювач шкіри і рубцевих тканин). Еспандер поміщається над великим грудним м'язом, спочатку він має плоску форму і частково заповнений фізіологічним розчином. Від еспандера йде спеціальний порт, через який хірург кожні 2-3 тижні вводить по 30-40 мл розчину, тим самим збільшуючи обсяг і розтягуючи тканини. Ці процедури проводяться в амбулаторних умовах.
Коли шкіра разом з підшкірно-жирової тканиною досить розтягнуті, еспандер замінюють на грудної імплант.

Реабілітація: як і при збільшенні грудей імплантами

Застосування еспандера не менше актуально перед реконструкцією ліпофілінгом. Жир не здатний створити правильну форму і об'єм в натягнутих, рубцевих тканинах з недостатньою кількістю шкіри, він дуже текучий.

Клаптева реконструкція грудей

Цей метод передбачає використання власних тканин пацієнта, тобто пересадку в район молочної залози шкірно-м'язового клаптя, взятого з зон живота, спини або сідниць. Клаптева реконструкція ефективна в разі, коли частина молочної залози була видалена разом з грудним м'язом.

Клаптева реконструкція грудей

Фото: Реконструкція грудей з використанням власних тканин пацієнта

Даний метод досить травматичний і має складну реабілітацію з тривалим загоєнням донорської і акцепторной зон.

Реконструкція грудей за допомогою ліпофілінга

Операція полягає у відтворенні форми грудей за допомогою власного жиру пацієнта, пересадженого з донорських зон (живіт, стегна, спина). Відразу хочу застерегти мінуси даного методу, про які не пишуть в інтернеті:

 • для досягнення видимого результату потрібно як мінімум 3-4 операції липофилинга грудей, адже приживається в середньому 50% жиру і занадто великий обсяг за один раз не введеш
 • часто у пацієнток просто немає необхідної кількості жиру для операції, а його потрібно багато

Ось для корекції ямок, западин, невеликий асиметрії - липофилинг підійде ідеально , тому його рекомендую проводити додатково до операції по відновленню грудей імплантами при необхідності.

Імітувати наявність соска і ареоли можна за допомогою 3d татуажу (перманентного макіяжу). Можна підібрати пігмент повністю ідентичний кольору ареоли іншої молочної залози.

Ціна на реконструкцію грудей (Київ, Україна)

Назва операції Ціна*

Реконструкція грудей після мастектомії

 
Імплантами Polytech, Eurosilicone, Motiva або Mentor 5 200 євро
Полегшеними імплантами B-lite від Polytech з мікрополіуретановим покриттям Microthane 6 500 євро
Імплантами Polytech, Eurosilicone, Motiva або Mentor + редукційна корекція молочної залози 6 000 євро
Імплантами B-lite Microthane + редукційна корекція молочної залози 7 000 євро

 *Всі витрати враховані: операція, анестезія, госпіталізація, імпланти, компресійна білизна, перев'язка

ПОДИВИТИСЬ ПОВНИЙ ПРАЙС-ЛИСТ ПОСЛУГ
Пластичний хірург Валентин Зиков

Автор контенту – пластичний хірург Валентин Зиков

 • Практикуючий хірург з 1998 року
 • Проводжу понад 500 операцій на рік
 • Лауреат 21 загальнонаціональної програми "Людина року"
 • Оперую в клініках Denysenko та Adonis (Київ, Україна)

Український державний медичний університет ім. А.А. Богомольця. м. Київ КЛ 012758. Спеціальність – лікувальна справа. Диплом спеціаліста від 24 червня 1993 р.Київська медична академія післядипломної освіти. Спеціалізація – нейрохірургія. Сертифікат спеціаліста від 26 червня 1997 р.Національний медичний університет ім. А.А. Богомольця. Спеціалізований курс - пластична та реконструктивна хірургія. 01 жовтня - 30 листопада 2012 рКиївська медична академія післядипломної освіти. Спеціалізація – хірургія. Сертифікат спеціаліста від 15 червня 2016 р.

Напишіть питання тут ...
Войти при помощи
Задать вопрос как гость
Вопрос загружается... The comment will be refreshed after 00:00.

Будьте першим, хто залишив коментар.

 

instagram  facebook  youtube   telegram

Бесплатная консультация

* обязательны к заполнению