logo white

instagram facebook youtube  location telegram
Запис на консультацію:
Тел/Viber/WApp/Telegram
+38 (098) 364-65-09
Запис на безкоштовну консультацію:
viber whatsapp1 telegram

Абдомінопластика

Write a comment

Абдомінопластика або «підтяжка живота» – це пластична операція з корекції зони живота за допомогою видалення обвислих складок шкіри та зайвих жирових відкладень, а також зміцнення ослаблених черевних м'язів.

Результат мініабдомінопластики через 3 місяці

Фото: Результат мініабдомінопластики через 3 місяці

Ця операція є досить складною, тому проводиться тільки при реально існуючих показаннях, коли зміни форми живота носять незворотний характер і створюють як естетичні, так і психологічні проблеми у пацієнта. Цю процедуру не можна розглядати як альтернативу схуднення чи спорту.

Показання до проведення абдомінопластики:

 • Виражені шкірно-жирові складки в області живота.Подібна ситуація складається, коли пацієнт різко худне через проблеми зі здоров'ям або спеціальних дієт. Погана еластичність шкіри не дає можливості відновити форму живота, і він провисає у вигляді шкіряного фартуха.

 • Численні виражені розтяжки (стрії) у зоні живота. Утворення стрій відбувається при швидкому та сильному розтягуванні шкіри та викликається численними мікротравмами шкіряного покриву в зонах найбільшого натягу.  Причини появи: різкий набір ваги, збільшення живота у вагітних жінок або генетична схильність до розтяжок. Методи їх лікування, як правило, малоефективні і скальпель хірурга стає єдиною можливістю їх позбутися.

 • Післяопераційні рубці. Їхнє утворення може бути викликане різними причинами, від післяопераційних ускладнень до індивідуальних регенеративних властивостей шкіри.

 • Послаблення та розбіжність (діастаз) м'язів передньої черевної стінки. Цей процес відбувається одночасно з надмірним розтягненням шкіри живота і викликається тими самими причинами. Як наслідок, дає небажані зміни форми талії.

 • Наявність пупкової чи пахвинної гриж.

Доцільність проведення абдомінопластики у кожному конкретному випадку визначається на консультації у пластичного хірурга та супроводжується повним медичним обстеженням пацієнта.

Абдомінопластика, ліпоскульптурування з промальовуванням спортивного живота через 1 міс. Видалено понад 20 см шкіри. Пацієнтка не виконувала вправи для формування преса, вага до та після операції однакова

Фото: Абдомінопластика, ліпоскульптурування з промальовуванням спортивного живота через 1 міс. Видалено понад 20 см шкіри. Пацієнтка не виконувала вправи для формування преса, вага до та після операції однакова

Протипоказання до проведення абдомінопластики

Як і будь-який вид хірургічного втручання, пластична операція з корекції зони живота має свої протипоказання. Абдомінопластику не роблять:

 • За наявності у пацієнта захворювання на цукровий діабет;
 • При високому ступені ожиріння;
 • При деяких захворюваннях крові;
 • За наявності рубців у надпупковій зоні;
 • При серцевій недостатності;
 • При наявності в зоні живота, що оперується, інфекційних проблем;
 • У період «критичних днів» у жінок.

Види абдомінопластики та особливості їх виконання:

1. Ендоскопічна

Це найтравматичніший вид пластики живота. Його застосовують, якщо є ослаблення та невелика розбіжність м'язів передньої черевної стінки, але шкіра зберегла свою пружність. За допомогою невеликих надрізів унизу живота та ендоскопічних інструментів проводиться корекція м'язового корсета. Така операція триває приблизно 1-2 години.

Мініабдомінопластіка в порівнянні з класичною абдомінопластикою
Мініабдомінопластіка в порівнянні з класичною абдомінопластикою

2. Мініабдомінопластика

Цей вид пластики живота використовують при незначному провисанні шкірно-жирової складки та наявності численних стрій, а також при невеликій розбіжності черевних м'язів, наявності пупкової та пахової гриж та відсутності необхідності переміщення пупка.

Операція полягає в розрізі шкірного покриву по лінії складки внизу живота над лобком і висічення провислої шкірно-жирової тканини. При невеликому діастазі м'язів проводиться їх зміцнення і, якщо є потреба, видаляються грижі. Цей вид пластики іноді поєднують із ліпосакцією. Для нього використовують місцеву або епідуральну анестезію. Мініабдомінопластика триває близько 1-2 годин.

Мініабдомінопластика відноситься до щадного виду пластики. Вона дає відмінний естетичний ефект та має відносно невеликий реабілітаційний період. Операційний шов гоїться досить швидко і, в основному, без ускладнень, залишаючи практично непомітний, тонкий рубець.

3. Повна (широка) абдомінопластика

Це найскладніший вид пластики живота. Полягає у висіченні значно відвислої шкірно-жирової складки, видаленні гриж, зміцненні м'язів передньої черевної стінки з вираженим діастазом, відновленні форми талії, переміщенні та фіксації пупка. Проводиться операція у кілька етапів і триває в середньому 3-4 години при застосуванні загального наркозу.

Реабілітація після пластики живота

Тривалість періоду відновлення після абдомінопластики залежить від складності операції, індивідуальних особливостей організму та ретельності дотримання пацієнтом рекомендацій лікаря.

Реабілітація при ендоскопічній пластиці живота і мініабдомінопластіці передбачає невеликий термін. Пацієнт може залишити клініку через 1 день після операції. Відновлення працездатності пацієнта відбувається через 3 тижні.

Після повної пластики живота відновлення відбувається довше і вимагає особливої ретельності при догляді за післяопераційним швом.

Знаходження у стаціонарі. Першу добу після операції пацієнт перебуває у палаті інтенсивної терапії під постійним наглядом фахівців. Потім, його переводять у звичайну палату стаціонару, де він перебуває протягом двох-трьох діб. Подальша реабілітація відбувається у домашніх умовах.

Зняття дренажу через 1-2 доби.

Робота та фізичні навантаження. До роботи, якщо вона не пов'язана з фізичними навантаженнями, пацієнт може приступити приблизно через місяць після операції. У післяопераційний період дуже важливо дозувати фізичні навантаження та дотримуватися правильного режиму харчування.

Післяопераційні шви. За будь-якого виду абдомінопластики дуже важливо приділити належну увагу догляду за післяопераційним швом. Дуже ефективно впливають на процес рубцювання спеціальні гелі та мазі у поєднанні з фізіотерапевтичними процедурами. Це сприяє швидкому загоєнню шва і наданню еластичності рубцю, що формується. Різноманітні аплікатори, просочені загоюючими та відновлюють лікарськими препаратами, також дуже ефективні у догляді за рубцем. Будь-які процедури та лікарські засоби призначаються лише лікарем. Самолікування у разі просто небезпечне.

Гематоми, синці, набряки. Проходять протягом 1-2 місяців

Компресійна білизна. У перші 2-3 місяці після абдомінопластики необхідно носити спеціальну компресійну білизну або корсет для фіксації м'язів та тканин живота.

Результат. При дотриманні всіх рекомендацій лікаря виражений естетичний ефект від абдомінопластики настає в середньому через півроку з моменту проведення операції.

Подібне оперативне втручання не рекомендується проводити жінкам, які планують вагітність протягом найближчих 1-2 років.

Ціни на абдомінопластику (Київ, Україна)

Назва послуги
Ціна
Абдомінопластика 4 000 євро
Міні-абдомінопластика 3 000 євро
ПОДИВИТИСЬ ПОВНИЙ ПРАЙС-ЛИСТ ПОСЛУГ

Пластичний хірург Валентин Зиков

Автор контенту – пластичний хірург Валентин Зиков

 • Практикуючий хірург з 1998 року
 • Проводжу понад 500 операцій на рік
 • Лауреат 21 загальнонаціональної програми "Людина року"
 • Оперую в клініках Denysenko та Adonis (Київ, Україна)

Український державний медичний університет ім. А.А. Богомольця. м. Київ КЛ 012758. Спеціальність – лікувальна справа. Диплом спеціаліста від 24 червня 1993 р.Київська медична академія післядипломної освіти. Спеціалізація – нейрохірургія. Сертифікат спеціаліста від 26 червня 1997 р.Національний медичний університет ім. А.А. Богомольця. Спеціалізований курс - пластична та реконструктивна хірургія. 01 жовтня - 30 листопада 2012 рКиївська медична академія післядипломної освіти. Спеціалізація – хірургія. Сертифікат спеціаліста від 15 червня 2016 р.

Напишіть питання тут ...
Войти при помощи
Задать вопрос как гость
Вопрос загружается... The comment will be refreshed after 00:00.

Будьте першим, хто залишив коментар.

 

instagram  facebook  youtube   telegram

Бесплатная консультация

* обязательны к заполнению