logo white

instagram facebook youtube  location telegram
Запис на консультацію:
Тел/Viber/WApp/Telegram
+38 (098) 364-65-09
Запис на безкоштовну консультацію:
viber whatsapp1 telegram

Лікування целюліту

Write a comment

Що таке целюліт. Причини появи

1
Лікування целюліту

Целлюлит... все знают как он выглядит, но мало кто знает что это. Выглядит он как малые и большие неровности на определенных участках кожи.

Целюліт ... всі знають як він виглядає, але мало хто знає що це. Виглядає він як малі і великі нерівності на певних ділянках шкіри.

Формування целюліту починається з локальної ліподистрофії адипоцитів - порушення балансу між їх липогенеза і ліполізу. На відміну від того, що відбувається при ожирінні, перевантажені жиром адипоцити накопичуються в строго певних анатомічних зонах - стегнах, сідницях, нижній третині живота, іноді верхній частині гомілок. У цих зонах відзначається сама слабка реакція на активацію ліполізу адипоцитів, що пов'язано з екстрогенобумовленою високою щільністю альфа 2 - адренорецепторів, блокуючих аденілатциклазу. Адипоцити в цих зонах мають найбільші розміри (р>0,01), а макроціркуляторне кров'яне русло виражене слабко. Надходження тригліцеридів в адипоцити відбувається так само, як і у всій жирової тканини, а ліполіз - значно повільніше. Великі клітини здавлюють судини, з одного боку, це призводить до значних інтерстиціальних набряків, з іншого - до недостатнього надходження кисню, особливо на кордоні епідермісу і дерми, а це, в свою чергу, викликає значні зміни і в дермі.

Пізні стадії целюліту завжди супроводжується в'ялістю шкіри. Одночасно відбувається розростання сполучнотканинних перегородок. В умовах нестачі кисню посилюється фіброз сполучної тканини, яка стискає часточки жирової тканини, частина яких випинається в дерму.

Оцінка ступеня тяжкості целюліту

Ступінь тяжкості Клінічні прояви Морфологічні зміни
Стадія 0 Зміни відсутні Зміни відсутні
Стадія I У положенні стоячи або лежачи шкіра гладенька, нерівний контур (ямочки) з'являється при м'язовому скороченні або стисканні шкіри в складку Порушення мікроциркуляції, набряк підшкірно-жирової клітковини, переважання ліпогенезу над ліполізом

Стадія II У положенні лежачи шкіра гладенька, нерівний контур шкіри («апельсинова кірка», ямочки) з'являється в положенні стоячи Порушення венозного відтоку, ущільнення сполучної тканини і збільшення в'язкості міжклітинної речовини, явища застою наростають, міжклітинна рідина здавлює артерії і венули, склерозируются міжчасточкові перегородки, стінки судин тендітні, легко проникні, мікронодулі
Стадія III Нерівний контур шкіри («апельсинова кірка», ямочки) видно в положенні лежачи. Нерідко це поєднується з «мармуровим» судинним малюнком шкіри або «синюшної шкірою». Спостерігається локальна гіпотермія проблемних зон. Виражений застій, порушення кровообігу і лімфовідтоку, порушення функцій адипоцитів, макронодулі

Отже, спрощено, жировий шар складається з скупчень жирових клітин, розділених капсулами і перемичками зі своєю системою кровообігу лімфовідтіка і іннервацією. Целюліт, по суті, - це візуалізація цих перемичок на тлі жирових клітин. Тому целюліт можна розглядати, як невідповідність каркаса жирової тканини до власне скупчення адипоцитів. Про причини і наслідок такої невідповідності та про те що первинне (лімфостаз, запалення і т.д) люблять дискутувати вчені.

Як лікувати целюліт

На ранніх стадіях целюліту для лікування досить впливати на локальний лімфовідтік (мезотерапія, масаж, фізіопроцедури, апаратні методики) і отримати добрий результат. У випадках виражених проявів такі методики неефективні з причин вираженості розростання сполучної тканини (перегородок). Тому зовсім недавно з'явився дійсно ефективний метод лікування запущених форм целюліту за допомогою механічної, підшкірної підперетини сполучнотканинних перегородок жирової тканини, за допомогою спеціального інструменту.

Пластичний хірург Валентин Зиков

Автор контенту – пластичний хірург Валентин Зиков

  • Практикуючий хірург з 1998 року
  • Проводжу понад 500 операцій на рік
  • Лауреат 21 загальнонаціональної програми "Людина року"
  • Оперую в клініках Denysenko та Adonis (Київ, Україна)

Український державний медичний університет ім. А.А. Богомольця. м. Київ КЛ 012758. Спеціальність – лікувальна справа. Диплом спеціаліста від 24 червня 1993 р.Київська медична академія післядипломної освіти. Спеціалізація – нейрохірургія. Сертифікат спеціаліста від 26 червня 1997 р.Національний медичний університет ім. А.А. Богомольця. Спеціалізований курс - пластична та реконструктивна хірургія. 01 жовтня - 30 листопада 2012 рКиївська медична академія післядипломної освіти. Спеціалізація – хірургія. Сертифікат спеціаліста від 15 червня 2016 р.

Напишіть питання тут ...
Войти при помощи
Задать вопрос как гость
Вопрос загружается... The comment will be refreshed after 00:00.

Будьте першим, хто залишив коментар.

 

instagram  facebook  youtube   telegram

Бесплатная консультация

* обязательны к заполнению