logo header

Запись на консультацию:
Тел/Viber/WApp/Telegram
+38 (098) 364-65-09
Тел +38 (050) 837-41-55
  • Header celulit
Запись на бесплатную консультацию:
viberwhatsapp1telegram

Лікування целюліту

Write a comment

Що таке целюліт. Причини появи

1
Лікування целюліту

Целлюлит... все знают как он выглядит, но мало кто знает что это. Выглядит он как малые и большие неровности на определенных участках кожи.

Целюліт ... всі знають як він виглядає, але мало хто знає що це. Виглядає він як малі і великі нерівності на певних ділянках шкіри.

Формування целюліту починається з локальної ліподистрофії адипоцитів - порушення балансу між їх липогенеза і ліполізу. На відміну від того, що відбувається при ожирінні, перевантажені жиром адипоцити накопичуються в строго певних анатомічних зонах - стегнах, сідницях, нижній третині живота, іноді верхній частині гомілок. У цих зонах відзначається сама слабка реакція на активацію ліполізу адипоцитів, що пов'язано з екстрогенобумовленою високою щільністю альфа 2 - адренорецепторів, блокуючих аденілатциклазу. Адипоцити в цих зонах мають найбільші розміри (р>0,01), а макроціркуляторне кров'яне русло виражене слабко. Надходження тригліцеридів в адипоцити відбувається так само, як і у всій жирової тканини, а ліполіз - значно повільніше. Великі клітини здавлюють судини, з одного боку, це призводить до значних інтерстиціальних набряків, з іншого - до недостатнього надходження кисню, особливо на кордоні епідермісу і дерми, а це, в свою чергу, викликає значні зміни і в дермі.

Пізні стадії целюліту завжди супроводжується в'ялістю шкіри. Одночасно відбувається розростання сполучнотканинних перегородок. В умовах нестачі кисню посилюється фіброз сполучної тканини, яка стискає часточки жирової тканини, частина яких випинається в дерму.

Оцінка ступеня тяжкості целюліту

Ступінь тяжкості Клінічні прояви Морфологічні зміни
Стадія 0 Зміни відсутні Зміни відсутні
Стадія I У положенні стоячи або лежачи шкіра гладенька, нерівний контур (ямочки) з'являється при м'язовому скороченні або стисканні шкіри в складку Порушення мікроциркуляції, набряк підшкірно-жирової клітковини, переважання ліпогенезу над ліполізом

Стадія II У положенні лежачи шкіра гладенька, нерівний контур шкіри («апельсинова кірка», ямочки) з'являється в положенні стоячи Порушення венозного відтоку, ущільнення сполучної тканини і збільшення в'язкості міжклітинної речовини, явища застою наростають, міжклітинна рідина здавлює артерії і венули, склерозируются міжчасточкові перегородки, стінки судин тендітні, легко проникні, мікронодулі
Стадія III Нерівний контур шкіри («апельсинова кірка», ямочки) видно в положенні лежачи. Нерідко це поєднується з «мармуровим» судинним малюнком шкіри або «синюшної шкірою». Спостерігається локальна гіпотермія проблемних зон. Виражений застій, порушення кровообігу і лімфовідтоку, порушення функцій адипоцитів, макронодулі

Отже, спрощено, жировий шар складається з скупчень жирових клітин, розділених капсулами і перемичками зі своєю системою кровообігу лімфовідтіка і іннервацією. Целюліт, по суті, - це візуалізація цих перемичок на тлі жирових клітин. Тому целюліт можна розглядати, як невідповідність каркаса жирової тканини до власне скупчення адипоцитів. Про причини і наслідок такої невідповідності та про те що первинне (лімфостаз, запалення і т.д) люблять дискутувати вчені.

Як лікувати целюліт

На ранніх стадіях целюліту для лікування досить впливати на локальний лімфовідтік (мезотерапія, масаж, фізіопроцедури, апаратні методики) і отримати добрий результат. У випадках виражених проявів такі методики неефективні з причин вираженості розростання сполучної тканини (перегородок). Тому зовсім недавно з'явився дійсно ефективний метод лікування запущених форм целюліту за допомогою механічної, підшкірної підперетини сполучнотканинних перегородок жирової тканини, за допомогою спеціального інструменту.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)
Say something here...
Log in with
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.