
Багато пацієнтів скаржаться, що при дотриманні правил правильного харчування та регулярному занятті спортом, все одно не можуть позбутися жирових пасток, особливо в зоні живота, попереку, галіфе. Також ця проблема знайома жінкам після пологів, коли довгий час не вдається відновити свої допологові форми. У такому разі ліпосакція є ефективним рішенням.
Що таке ліпосакція живота, спортивна ліпосакція
Ліпосакція живота, боків і попереку — пластична операція з видалення надлишкової жирової тканини в цих областях та створення красивого спортивного живота та талії.
Ліпосакція підходить пацієнтам із помірними жировими відкладеннями, допомагаючи покращити контури тіла. Пацієнтам із явно надмірною масою тіла я рекомендую попередньо скинути вагу і тільки потім думати про ліпосакцію.
Спортивна ліпосакція - це різновид ліпосакції, коли створюється ефект спортивного живота. Робиться це з допомогою посилення центральної борозни, що формується прямими м'язами живота. А також посиленням тіней збоку від прямих м'язів живота, які формують контури спортивного живота. При цьому ступінь глибини даних формувань індивідуальний: можна створити як агресивно-спортивний, так і помірно-спортивний вид живота. Усі ці моменти обговорюються з лікарем на консультації
Також спортивну ліпосакцію можна проводити під час ліпоскульптурування. Практично кожній дівчині, якою я роблю ліпосакцію чи ліпоскульптуру, я також роблю спортивний живіт більшою чи меншою мірою. Великий відсоток пацієнтів є професійними фітнес-інструкторами, для яких важливо мати максимально гарну фігуру.
Протипоказання
Абсолютними протипоказаннями до проведення ліпосакції є:
- вік пацієнта до 18 років
- онкологічні захворювання
- бактеріальні чи вірусні захворювання у стадії загострення
- гемофілія та інші спадкові захворювання, що супроводжуються порушенням роботи гемостазу (системи захисту організму від кровотечі)
- ендокринне захворювання у стадії декомпенсації
- серцево-судинна патологія у стадії декомпенсації
- психічні розлади, ураження нервової системи, загострення соматичного захворювання;
- декомпенсовані захворювання печінки та сечовивідної системи;
- Віч інфекція;
- порушення роботи органів дихання; туберкульоз;
- гіпертонічна хвороба;
- тромбоз, варикозне розширення вен нижніх кінцівок;
- цукровий діабет;
- кишкові порушення;
- вагітність, грудне вигодовування.
Відносними протипоказаннями до проведення ліпосакції є ознаки запального процесу на шкірі в галузі медичного втручання (гіперемія, висип, набряк) незалежно від причини виникнення запалення.
Як відбувається операція
Оптимальним способом формування спортивного живота є тумісцентна ліпосакція з використанням віброканюль, оскільки саме цей метод поєднує в собі максимальну ефективність та мінімальну травматизацію, дозволяючи промальовувати красиві контури.
Оперативне втручання відбувається під загальною анестезією з використанням сучасних видів наркозу з легким виходом та мінімальним впливом на організм: газовий (Севоран) або внутрішньовенний (Пропофол).
Тривалість операції: від 30 хв до 2 годин
Ця методика включає кілька етапів:
-
Попередньо ділянка оперативного втручання інфільтрується «розчином Кляйна», що складається з суміші місцевого анестетика, фізрозчину, адреналіну, що звужує судини й тим самим запобігає їх пошкодженню та дексаметазону, що зменшує запалення. Робиться це за допомогою віброканюль, що дозволять рівномірно розподілити розчин.
-
Після введення розчину починається видалення жирової тканини за допомогою віброканюлі. При віброліпосакції (PAL - Power Assisted liposuction) використовується канюля, яка швидко переміщається вперед-назад і з боку на бік. Така вібрація дозволяє хірургу рівномірніше і точніше видаляти підшкірний жир, уникаючи нерівностей і пагорбів (що буває при звичайній ліпосакції).
Тумесцентна віброліпосакція є найменш травматичною, дає найменший набряк, мінімальні синці і головне — ця методика дозволяє отримати рівний результат без дефектів і бугрів.
Реабілітація
Процес відновлення залежить від обсягів оперативного втручання, віку та стану здоров'я пацієнта.
Що потрібно знати про відновлення після ліпосакції (рекомендації American Society of Plastic Surgeon)
Перебування у стаціонарі: 1 доба
Больові відчуття та набряки. Болі помірні, але треба пам'ятати, що набряк посилюється в перші 4 доби. У перші дні лікар призначає протизапальний препарат, який є також знеболюючим та протинабрячним.
Носіння компресійної білизни: протягом 4-6 тижнів
Фізичне навантаження: виключити на 1 місяць
На роботу: можна через 2-7 днів за самопочуттям
Ризики та ускладнення
Ускладнення, як правило, виникають внаслідок недотримання рекомендацій лікаря та можуть включати:
- інфікування ділянки медичного втручання за недотримання гігієни
- кровотеча внаслідок перенапруги та травм
- пігментацію шкіри внаслідок перебування на сонці без спеціальних сонцезахисних засобів, а також інсоляції у солярії
- запалення, спровоковані відвідуванням сауни, лазні, вживанням алкоголю та/або наркотичних (психотропних) засобів, курінням, активним масуванням, розминкою ділянки медичного втручання тощо.
Іноді у зв'язку з індивідуальними особливостями організму пацієнта можуть виникнути такі ускладнення:
- тромбоз
- серцеві та легеневі ускладнення
- інфекційні загострення, гематома
- серома (асептичне запалення, що виражається у накопиченні серозної рідини);
- келоїдні рубці (розростання грубої сполучної тканини на місці проколу, операційного шва)
Результат
Перші результати видно відразу після процедури. До 4-го дня за рахунок посилення набряку результат змащується. Але далі в міру спадання набряку результат покращується. Кінцевий результат ліпосакції живота можна побачити через 4-6 місяців
Після спортивної ліпосакції живота та боків формується рельєф, що створює більш сексуальний та спортивний образ.
Тривалість ефекту від ліпосакції зберігається на все життя, але багато залежить від стану здоров'я пацієнта, способу життя, його шкідливих звичок, дотримання рекомендацій лікаря. Ліпосакція назавжди видаляє певну кількість жирових клітин в області втручання, але клітини, що залишилися, при недотриманні правильного харчування можуть гіпертрофуватися, збільшуючи обсяги.
Читати докладніше про методи ліпосакції >>>>>>
Ціни на ліпосакцію живота (Київ, Україна)
Назва послуги | Ціна* |
Ліпосакція (1 зона) | 750 євро |
Спортивний живіт (2 зони) | 1500 євро |
Ліпосакція живота, боків, попереку (6 зон, коли робитьсябільше 2-х зон, ціна за зону 500 євро) | 3000 євро |
*Вартість компресійної білизни не включена в ціну операції

Автор контенту – пластичний хірург Валентин Зиков
- Практикуючий хірург з 1998 року
- Проводжу понад 500 операцій на рік
- Лауреат 21 загальнонаціональної програми "Людина року"
- Оперую в клініці Adonis (Київ, Україна)
Відгуки
Будьте першим, хто залишив коментар.