logo white

instagram facebook youtube  location telegram
Запис на консультацію:
Тел/Viber/WApp/Telegram
+38 (098) 364-65-09
Запис на безкоштовну консультацію:
viber whatsapp1 telegram

Видалення і заміна грудних імплантів

Write a comment

Видалення грудних імплантів – повторна хірургічна операція з вилучення раніше встановлених грудних імплантатів, яка проводиться по ряду причин, як естетичних, так і за медичними показаннями. Дана операція може проводитися одномоментно з заміною на імплантанти нового покоління або підтяжкою грудей.

Навіть якщо через 10-20 років після установки грудних ендопротезів пацієнтка почуває себе добре, задоволена формою грудей, регулярно проходить необхідні обстеження і всі показники в нормі, то причин видаляти або змінювати імпланти немає. Але, на жаль, бувають випадки, коли така операція необхідна.

Причини видалення:

 1. Естетичні. Пацієнтка може бути незадоволена розміром або формою “нових” грудей. Часто дівчата приходять з проханням “Хочу більше”. Також форма молочних залоз може змінитися в результаті вагітності, періоду лактації, при значних скачках ваги, опуститися з часом під силою тяжіння (птоз грудей)

 2. Ускладнення у вигляді капсулярною контрактури, стійкою сіроми (докладніше про ускладнення після мамопластики читайте тут)

 3. Розрив імпланта (травми, ДТП, пошкодження ендопротеза при установці)

 4. Переворот, зміщення і т.п.

Заміна поліуретанових імплантатів, встановлених іншим доктором на Політех 320 анатомія поліуретан

Фото: Заміна поліуретанових імплантатів, встановлених іншим доктором на Політех 320 анатомія поліуретан

Протипоказання і список необхідних аналізів і обстежень такий же, як і для операції по збільшенню грудей.

Як проводиться операція

Операція з вилучення або заміни грудних імплантатів проводиться під загальним наркозом і триває від 1 до 2 годин в залежності від необхідного обсягу робіт.

Розріз робиться за старим рубцю і через нього відбувається вилучення самого протеза і навколишнього його фіброзної тканини (капсули). Якщо операція здійснюється в комплексі з підтяжкою, то можуть знадобитися інші надрізи тканин.

У більшості жінок капсула являє собою найтоншу мембрану зі сполучної тканини, що вистилає периметр навколо імплантату. При капсулярній контрактурі, вона схожа на мішок з товщиною стінок від 0,5 мм до 1 см. При цьому мішок скорочується, деформуючи тим самим імплант і груди.

Заміна імпланта з круглого на анатомічний

Фото: Заміна імпланта з круглого на анатомічний

ПЕРЕЙТИ В ГАЛЕРЕЮ РОБІТ ДО І ПІСЛЯ

 

Видалення імплантів

Методи видалення імплантів:

 1. Одномоментно з капсульним мішком енблок “en bloc” (проводиться тільки при наявності капсули і капсульної контрактури, яка буває у меншості пацієнток).

 2. Без капсули (коли самої капсули і капсулярною контрактури немає, така ситуація у більшості пацієнток). У нормі я вбачаю не капсульний мішок, а бар'єрний шар, що становить мікрони, який виглядає як білуватий прозорий наліт на тканинах, що вистилають ендопротез.

 3. З фрагментами капсули. Наприклад, вона може бути тільки по нижньому полюсу імпланта і при цьому відсутня в верхньому або навпаки. Іноді буває подвійна капсула на денці, а зверху відсутня. Крім цього, хірург може навмисне залишити фрагменти або всю капсулу для подальшої пластики, як додаткову тканину для кращого естетичного ефекту.

Заміна імплантів

Операція з вилучення старих імплантів та встановлення на їх місце нових носить назву реендопротезування.

Одномоментно видалити старі імпланти і встановити нові можна в тому випадку, якщо операція проводитися не через запалення або інфекції. В іншому випадку рекомендовано дочекатися відновлення і провести повторну операцію.

Заміна імплантів (реендопротезування)

Фото: Заміна імплантів (реендопротезування)

Нові ендопротези встановлюються в кишеню, утворений після старих. Якщо потрібно встановити імпланти більшого обсягу, то лікар відповідно збільшує кишеню.

Якщо імпланти були видалені через ускладнень (капсулярною контрактури, сірому) - я настійно рекомендую для ендопротезування імпланти з поліуретановим покриттям, тому що вони дають мінімальний ризик подібних ускладнень.

Реабілітаційний період

 • Після пластичної операції по видаленню ендопротезів, пацієнтці необхідно провести в стаціонарі мінімум 1 добу.
 • Спочатку може турбувати помірний біль в області грудей . Перші дні можливо відчуття дискомфорту через натягу шкіри внаслідок набряку м'яких тканин.
 • Протягом місяця рекомендується носити компресійну білизну для кращого відновлення тканин, скорочення набряків і мінімізації післяопераційних ускладнень.
 • На роботу можна повернутися через 7-14 днів.
 • Слід виключити важкі фізичні навантаження на 1 місяць.

Для максимально зменшити можливість виникнення ускладнень, потрібно дотримуватися всіх рекомендацій, які дає лікар.

Для реендопротезування - реабілітаційні особливості та рекомендації ті ж, що і для маммопластики.

Питання-відповідь

Як будуть виглядати груди після видалення імплантів?

На вигляд грудей після вилучення імплантів багато в чому впливає спосіб їх видалення. Видалення “en bloc” без одномоментної установки імплантів завжди веде до грубих дефектів. На противагу цьому, збереження капсули практично не змінює природну форму грудей, так як рубцювання мінімально. Залежно від ситуації лікар сам визначає яким способом краще зробити операцію.

Як можна виявити розрив імпланту?

За допомогою таких обстежень як: УЗД молочних залоз, мамографія і МРТ з контрастом. МРТ з контрастом - самий достовірний спосіб обстеження молочної залози та імплантів. Грубий розрив може бути також визначено навпомацки доктором на огляді.

Чи потрібно видаляти імпланти Аллерган в зв'язку з їх відкликанням з ринку?

В даному випадку я згоден з рекомендаціями FDA (Управління продовольства і медикаментів США), яке не рекомендує видаляти заборонені імпланти Allergan Biocell через вкрай мінімальний ризик виникнення лімфоми (BIA-ALCL).

Але якщо носіння імплантів Allergan (і будь-яких інших) супроводжується сірому, капсулярною контрактурой - то тут потрібна заміна. Якщо все спокійно і не спостерігається ускладнень, то чіпати імпланти немає сенсу.

Докладніше Заборона на текстуровані імпланти Allergan в Європі

Ціни на видалення / заміну імплантів (Київ, Україна)

Назва послуги Ціна*
Видалення імплантів (вартість залежить від складності ситуації) 1000 - 4000 євро
Видалення імплантів методом en bloc (ускладнене інфекцією чи розривом імпланту) 4 000 євро
Заміна імплантів (вартість нових імплантів і компресійна білизна включені):  

неускладнена з заміною на імпланти Polytech, Eurosilicone, Motiva або Mentor

5200 євро
неускладнена з заміною на полегшені імпланти B-lite від Polytech з мікрополіуретановим покриттям Microthane 6500 євро

ускладнена капсулярною контрактурою або розривом імпланта з заміною на імпланти Polytech, Eurosilicone, Motiva або Mentor

6000 євро
ускладнена капсулярною контрактурою або розривом імпланта з заміною на полегшені імпланти B-lite від Polytech з мікрополіуретановим покриттям Microthane 7000 євро

*В ціну включені всі витрати: операція, анестезія, перебування в стаціонарі (палата, харчування, wifi, медикаментозне лікування, перев'язки), огляди

 

ПОДИВИТИСЬ ПОВНИЙ ПРАЙС-ЛИСТ ПОСЛУГ

Пластичний хірург Валентин Зиков

Автор контенту – пластичний хірург Валентин Зиков

 • Практикуючий хірург з 1998 року
 • Проводжу понад 500 операцій на рік
 • Лауреат 21 загальнонаціональної програми "Людина року"
 • Оперую в клініках Denysenko та Adonis (Київ, Україна)

Український державний медичний університет ім. А.А. Богомольця. м. Київ КЛ 012758. Спеціальність – лікувальна справа. Диплом спеціаліста від 24 червня 1993 р.Київська медична академія післядипломної освіти. Спеціалізація – нейрохірургія. Сертифікат спеціаліста від 26 червня 1997 р.Національний медичний університет ім. А.А. Богомольця. Спеціалізований курс - пластична та реконструктивна хірургія. 01 жовтня - 30 листопада 2012 рКиївська медична академія післядипломної освіти. Спеціалізація – хірургія. Сертифікат спеціаліста від 15 червня 2016 р.

Напишіть питання тут ...
Войти при помощи
Задать вопрос как гость
Вопрос загружается... The comment will be refreshed after 00:00.

Будьте першим, хто залишив коментар.

 

instagram  facebook  youtube   telegram

Бесплатная консультация

* обязательны к заполнению